Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Stránky obcí - úřední deska

26. led 2011 07:59 #70345
Odpověď od Jirka
Začátečník
Presne to jsem tu psal, ale vetsinou jsem narazil na "Prezentavat své obce nebo jenom dostát zákonu" :laugh:
Myslim ze funkce jako vypnuti stylu, textova podoba atd. jsou nesmysl.

26. led 2011 08:37 #70349
Odpověď od Róbert Dúbravský
Uživatel
Chcel by som sa opýtať či sa plánuje podpora pre joomlu 1.6. Predsa nové projekty je už lepšie zakladať na nej. Ďakujem za odpoveď.

26. led 2011 09:33 #70354
Odpověď od Ondra Cimfl
Začátečník
Naprosto souhlasím se strejcem, viz. tento předchozí příspěvek.

Ještě bych měl jeden dotaz na Houbáka. Jestli aktuální verze 1.0.3 už umí upgrade? Nebo jak případný upgrade na vyšší verze "Úřední desky" provést, aby se neztratily již vložené dokumenty. Jak se to dělo u verze 1.0.1

Ještě mě napadlo, jestli by se to nedalo provést jako patch, prostým překopírováním komponenty přes FTP.
Myslím, že tohle je ještě poslední chybička bránící masovému nasazení. Jinak bych ji už taky nasadil na ostrý web.

Díky za odpověď, Houbáku :)

26. led 2011 11:30 #70361
Odpověď od Dan
Začátečník
Ahoj, dovolím si taky reagovat na připomínku Ghosta. Dosud jsem neslyšel o existenci zákona, který přikazuje obcím mít vlastní web. Některé zákony sice ukládají obcím povinnost zpřístupnit určité informace pomocí tvz. dálkového přístupu (internetu), ale to se dá řešit různými způsoby. Např. úřední desku můžete mít na webu okresního města, kam obec spadá. Dále lze využít Portál veřejné správy nebo server Mesta.obce.cz (pro informace ISVS atd.).

Doplňuju Strejce - co musí na webu obce být:
1) Úřední deska - zákon č. 500/2004 Sb., správní řád
2) Informace dle ISVS - zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím
3) Registr oznámení - zákon č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů
4) Přístupnost webu - vyhláška č. 64/2008 Sb., vyhláška o přístupnosti

ad1) To už se tady probíralo na začátku v tomto vlákně - zákon neukládá přesnou podobu, obsah musí odpovídat fyzické úřední desce.

ad2) Přístupnost webu - tady nejsou za porušení žádné sankce. Ale je dobré pravidla projít a web doladit. Není to jen o "buzeraci", aby byl kód validní. Řeší se tam např. i barevné kontrasty písma a pozadí, přehnané animace, běžící texty a další nepříjemné záležitosti, které otráví dokonale i běžného uživatele. Platí to, že i plně grafický web může být přístupný.

27. led 2011 06:43 #70432
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
nikde jsem nerikal, ze by obec musela mit web
jen rikam, ze kdyz uz web ma ci bude mit, tak ma byt udelan dle nejakych pravidel

Joomla! pro každého

27. led 2011 07:16 #70437
Odpověď od Jirka
Začátečník
Ja myslim ze ty pravidla by meli byt vicemene samozrejmosti pro kvalitni web a vizitkou webmastera. B)

Powered by Fórum