Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Joomla! vs. Drupal

13. dub 2009 18:59 #44588
Joomla! vs. Drupal od Bart
Moderátor
Ahoj,
v poslední době čtu jak je Drupal dobrý a jak ho všichni využívají a prostě, že je ten "Vyvolený". O J! se píše, že je spíše určen pro nějaké týmy z důvodu jeho uspořádání administrace. Drupal jsem zkoušel, nechci ho nějak hanit, ale moc mě zatím nenadchl jeho složitým ovládáním, ale jeho možnosti nastavení předčí J! určitě, jsou tam možnosti o kterých se J! může zdát. Chci se zeptat zdali je fakt Drupal tak dobrý jak se o něm píše a zdali Joomla! fakt na něho "nemá". Na Drupalu se mi nelíbí jeho složitost a ani jeho rozšíření nejsou tak populární tak třeba jako u J!. Já jsem 100% zastáncem Joomla!. Joomla! znám skoro od začátku jeho "života".
Chci se zeptat, zda-li bude Joomla! verze 1.6 "úplně jiná", tj. nové funkce, nové uspořádání apod.

Jak si vlastně stojí J! a Drupal mezi sebou?

13. dub 2009 19:11 #44589
Odpověď od HonzaG
Moderátor
Když Tě zajímá srovnání, tak z jakého pohledu?

S pomocí google najdeš mnoho srovnání. Opravdu záleží co Tě zajímá, zda zátěž serveru, snadnost ovládání, rozšíření, bezpečnost, výkon....

To, že má drupal mnoho možností nastavení nemusí být výhodou ani nevýhodou. Oba systémy jsou dobré a každý pro trochu jiné použití, ale v důsledku, když s nimi někdo umí, tak výsledné weby mohou být pro návštěvníky stejné.
Joomlu se naučíš snáz a má lepší dokumentaci a větší komunitu.

Takže tak

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

13. dub 2009 20:35 #44590
Odpověď od H13
Admin
Jinak řečeno, existuje zde velká trojka: Joomla!, Drupal, Wordpress. Porovnávat je jen tak nemá cenu, pokud děláš nějakej web, máš určitý nároky a požadavky a podle nich můžeš porovnávat

Co se týče 1.6, tak úplně jiná nebude, revoluční byla a je 1.5. Ta je napsaná tak, aby se na ní dalo dobře stavět. Rodičovské objekty, ze kterých všechno vychází, mají pevné základy. Pro další verze se budou řešit už jen nadstavbový věci, jako je např. propracovanější systém uživatelů, integrace komentářů, atd.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

13. dub 2009 20:38 #44591
Odpověď od Bart
Moderátor
honzag napsal:

Když Tě zajímá srovnání, tak z jakého pohledu?

To je fakt, že jsem neuvedl z jakého pohledu by mě srovnání těchto systémů zajímalo. No když si to tak vezmu, tak spíš nějaké zkušenosti apod., jak si u Vás tyto systémy stojí, prostě taková menší diskuse o tomto tématu.
Mimochodem Google, největší objev Internetu, používám dnes a denně (znám i tipy jak zvýšit pravděpodobnost u Google jak "hledaný výraz" nalézt, snažím se prostě objevovat..). "Něco" jsem si přečetl, ale mě spíše zajímá Tvůj pohled a dalších. Proto je tu také diskuse? nebo se mýlím? Děkuji moc HonzaGu za Joomlaportal, za vše.

13. dub 2009 20:38 #44593
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Zásadní problém je v tom, že neexistuje nikdo, kdo by perfektně znal třeba Drupal a pak přešel na Joomlu či naopak. Pokud někdo takový je, je to z důvodu, že ho něco naštvalo.

Vždycky pak bude jakékoliv srovnání zaměřeno na jeden či druhý systém. Jediná možnost je začít jeden či druhý používat a pak se snažit vyjít s tím, co mám k dispozici. To co tvrdíte vy, že vám Joomla! vyhovuje samozřejmě ze židle zvedá všechny "Drupalisty".

Jakékoliv srovnání prostě vždycky bude neobjektivní.

O verzi 1.6 se v tuto chvíli dá říci, že nebude nijak výrazně jiná, revoluční. Můžete si ji vyzkoušet ze SVN verze sám. Největší změnou je asi integrace několika doplňků, které totálně překopou práci s uživatelskými přístupy a pak tam budou změny v přidávání kategorií/sekcí.

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

13. dub 2009 21:03 #44595
Odpověď od Bart
Moderátor
svatas napsal:

............
O verzi 1.6 se v tuto chvíli dá říci, že nebude nijak výrazně jiná, revoluční. Můžete si ji vyzkoušet ze SVN verze sám. Největší změnou je asi integrace několika doplňků, které totálně překopou práci s uživatelskými přístupy a pak tam budou změny v přidávání kategorií/sekcí.

Prosím Tě, kde si mohu Joomla! 1.6 SVN, prohledával jsem JoomlaCode , ale nevidím tam nic ke stažení, ani v sekci SVN, a to jsem tam i zaregistrovaný už asi 1 rok. Zkoušel jsem to přes Google, taky nic. Dej sem prosím link, jestli lze tedy J! 1.6 SVN testnout. Děkuji

Příspěvek editován: bart, v: 13/04/2009 21:06

Powered by Fórum