Nový joomlaportal má nepřijatelnou a lajdáckou struktutu fóra.

Odpověď od Ernst
20. lis 2018 21:27 - 20. lis 2018 21:28 #137887

Aleš OBST napsal:

Ernst napsal: Ona je to asi věc názoru, dle mě čím členitější fórum, tím nepřehlednější, od toho hledání je tady "pokročilejší vyhledávání ve fóru"

Jás s tím nesouhlasím. Koukněte na joomla.org do sekce extensions, jak je to členěné a naopak bez toho členění by to byl babylon.

Říkám to je věc názoru.

Nevím, třeba mě někdo zabanuje, že jsem radil zrušit odpovědní formulář, ze kterého nepřichází žádná odezva :)

Nebojte, to se Vám nestane. A jak jsem psal, joomlaportal a stawebnice spolu opravdu nemají nic společného. Když už máte videonávody hotovy, nebojte se a sdílejte je i zde.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cufe
20. lis 2018 21:39 #137889

Aleš OBST napsal: Nevím, třeba mě někdo zabanuje, že jsem radil zrušit odpovědní formulář, ze kterého nepřichází žádná odezva :)

Aleši, neztrácejte energii teď na fóru a šup, šup na ten první článek, vracíte se zbytečně do minulosti. Díky.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Odpověď od
20. lis 2018 22:02 #137891

Nebojte, to se Vám nestane. A jak jsem psal, joomlaportal a stawebnice spolu opravdu nemají nic společného. Když už máte videonávody hotovy, nebojte se a sdílejte je i zde.

To nejde, jsou ušité na konkrétní weby.

Odpověď od Cufe
20. lis 2018 22:14 #137893

Aleš OBST napsal: To nejde, jsou ušité na konkrétní weby.

To je v pořádku, během pár minut nainstalujete čisté demo a na něm můžete udělat nový video návod. Věřím, že zítra něco vymyslíte, dnes už to hrotit nemusíte.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Odpověď od Ernst
20. lis 2018 23:33 - 20. lis 2018 23:38 #137894

Aleš OBST napsal:

To nejde, jsou ušité na konkrétní weby.

A to vadí? Hele do teď se snažím s Vámi diskutovat, ale nedá mi to a musím se zeptat: jste trol nebo provokatér?
Já už tuto diskuzi nechci dál rozvíjet a prosím ostatní, aby tady již dál nereagovali.

Odpověď od Teo
20. lis 2018 23:41 - 20. lis 2018 23:45 #137895
Já bych jen k již napsaným příspěvkům napsal, že Joomla je Open Source systém, tedy otevřený zdrojový kód, který je založen především na tom, že se na něm podílí většinou lidi, kteří za to nic nechtějí. To je samozřejmě zjednodušeně řečeno. Nicméně se musím zastat všech, co jakkoliv přispívají k tomu, že se Joomla obecně v Čechách drží na solidní úrovni (viz např. vznik jazykových balíčků při nové verzi, projekt Phoca a další...). To, že se někomu nelíbí nová inovace je sice v pořádku, ale útočit na někoho z tohoto "dobrovolného" portálu za to, že neposkytuje podporu koncovým uživatelům je zcela mimo mísu. Koncový uživatel, který může vyžadovat nějakou podporu existuje tak možná u placených projektů, ale určitě ne u těchto Open Source CMS systémů.
Já naopak musím říct, že pokud jsem zde ať už před mnoha lety nebo dnes napíšu nějaký dotaz, tak prakticky nikdy nezůstane bez odezvy. To že je nyní podoba fóra či webu jiná a třeba se mi ze začátku nemusí líbit vzhled či členění, bývá většinou otázkou několika týdnů, než si na nové prostředí zvyknu.
No a na závěr bych opravdu taky poradil dotyčnému vrtákovi (nechci jmenovat, protože už to tu zaznělo mnohokrát), aby právě pro tyto začátečníky začal tvořit články a příspěvky s návody, co a jak, a pak sám uvidí, jak je těžké a časově náročné nejen to tvořit, ale také třeba odpovídat na záludné otázky čitatelů (koncových uživatelů...). ;)

Odpověď od HonzaG
20. lis 2018 23:46 #137896
Vážení a milí,
I když to při pohledu na občanku tak necítím, při čtení tohoto vlákna se začínám cítit jak veterán :-)
Diskuze na téma směřování a strukturu portálu, stejně jako to, zda je zaměřený pro ty nebo ony se zde objevuje od nepaměti v pravidelných intervalech....

Takže první co mně napadlo: Bože, už je to tu zas...…

Většinou obdobné diskuze skončily tím, že "kritik" zmizel v propadlišti dějin, Admini napsali nějaký infočlánek jak fungujeme + přidali pravidla diskuze, nebo psaní článků a jelo se dál....

Zajímavé je, že prvních 10 let fungování portálu byla kritika zaměřená na to, že je pro začátečníky a pro zkušenější nemá obsah. Proto také došel tam, kde byl před měsícem a kousek...

Obsah portálu mimo jiné tvoříme pro sebe. Tedy sdílíme prostor, informace, zkušenosti a díky tomu má smysl na něm kooperovat. Bohužel začátečník kromě toho, že nám možná dá vydělat nějakou korunu, moc do mlýna nepřispěje. A popravdě kolik začátečníků vydrží déle. Můžeme diskutovat, jak to změnit, ale tohle je fakt od všech projektů, co znám.

Samozřejmě základní struktura - Začátečník - Pokročilý - Profík - atd má smysl. Stejně tak bych se přikláněl k většímu členění diskuze a třeba pro oblíbená rozšíření mít podkategorie s jejich názvem. Ale je to můj názor a můžu o něm diskutovat. Argumentem, kdo to nechápe ne blb mnoho dalších příznivců nedostanu. Obecně jsem se vždy drželi toho, že když vznikly články nebo vlákna v diskuzi nějak zaměřená, tak se to členění se upravilo. Ono obráceně mnoho prázdných kategorií nevypadá moc dobře.

S dovolením a s autoritou bych tuto diskuzi uzavřel.

Pište články a diskutujte. Ale prosím věcně, slušně a bez osočování. Pokud něco chybí, napište návrh - kritika zní moc nabubřele, nebo napište článek a to co chybí doplňte.

Zároveň mějte na paměti, že to co píšete je Vaše vizitka.

Klidnou noc

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::
Poděkovali: Cony

Odpověď od
21. lis 2018 11:13 #137911

A to vadí? Hele do teď se snažím s Vámi diskutovat, ale nedá mi to a musím se zeptat: jste trol nebo provokatér?Já už tuto diskuzi nechci dál rozvíjet a prosím ostatní, aby tady již dál nereagovali.

Ano, to vadí, jsou to videonávody na konkrétní živé weby, tak to bych si směrem ke klientům fakt nedovolil.
Troll nejsem a jestli považujete moji diskuzi za provokaci, tak to teda pardon.
Ahoj AO.

Odpověď od
21. lis 2018 11:24 #137913
To: Teo
Vy jste to nepochopil. Já neútočím na provozovatele portálu, že neposkytují podporu koncovým uživatelům. Já navrhuji zřídit sekci podpory (myšleno dobrovolně přispívané návody) úplným "lamám", aby zde našli návody pro úplné laiky a byla tak šance, že se z nich stanou joomlisti. Příklady jsem uvedl v jiných odpovědích. Koneckonců se k tomuto směru v jedné z odovědí přihlásil i František (videonávody) - díky.
Laikové si na nic nebudou zvykat, buď lehce naleznou návod ke svému laickému dotazu nebo joomlu smažou a už se tady nikdy neukážou.
Mějte se fajn a ahoj.
AO

Odpověď od Linelabcz
21. lis 2018 11:25 #137914
Diskuze byla i když se to nezdá, více méně užitečná. Joomla video návody pro začátečníky jsou velmi potřebné a budou součástí Joomlaportal.cz Revize obsahu převzatých článků ze starého portálu probíhá. Na struktuře kategorií fora i článků se dohodneme. Pokud máte návrh na změnu struktury, založte si Aleši nové vlákno.

Díky.

Odpověď od
21. lis 2018 11:31 #137915
To: HonzaG
Zkuste se teda za mě přimluvit aspoň v tom, že VM bude mít samostatné vlákno, když mu doposud patřil celý portál. Dík.

Odpověď od
21. lis 2018 11:46 #137917
Už asi riskuju, že mě zabánujete, ale slušně sděluji, že v horním meníčku jsou pod tlačítky Jak začít, Tipy a Rozšíření v podstatě články jedné kategorie. Například Zálohování Akeeba jistě patří do rozšíření a typů.
Možná je to tak členěné z historických důvodů.
Můj návrh jsou dvě jiná tlačítka ve smyslu "tipy pro adminy" a "pomoc pro začátečníky". Na znění netrvám, než mě zase začnete cupovat :)
Budu tam přispívat a snad se pak podaří dohodnout i na projasnění struktury fora.
Ahoj AO

Odpověď od Linelabcz
21. lis 2018 11:50 #137919
Ahoj Aleši, nerad se opakuji ale... Na struktuře kategorií fora i článků se dohodneme. Pokud máte návrh na změnu struktury, založte si nové vlákno.

Díky.

Odpověď od
21. lis 2018 11:53 #137921

Linelabcz napsal: Ahoj Aleši, nerad se opakuji ale... Na struktuře kategorií fora i článků se dohodneme. Pokud máte návrh na změnu struktury, založte si nové vlákno.

Díky.

V první fázi stačí odělit VM, takové vlákno založit asi nemůžu.
Ahoj Františku.

Odpověď od Linelabcz
21. lis 2018 12:00 #137922
Ale můžete. Může se jmenovat například "Návrhy na změnu kategorií fóra a článků"