Nový joomlaportal má nepřijatelnou a lajdáckou struktutu fóra.

Odpověď od
20. lis 2018 19:08 #137869
Já napsl zcela konkrétně, co je blbě a co bych si přál vylepšit. AO

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Linelabcz
20. lis 2018 19:11 #137871
Nevím o takovém emailu Aleši. Nejlepší bude, jak psal Cony, zapojit se a portál vylepšit. Konstruktivní připomínky jsou vítány. www.joomlaportal.cz/forum/7-navrhy-a-pri...webu-joomlaportal-cz
Díky.

Odpověď od Cony
20. lis 2018 19:14 #137872

Aleš OBST napsal: Těch lidiček, co si nechali udělat stránky v Joomla, nebo si je vytvořili "jedním kliknutím" a teď například nechápou, jak to, že nedokážou v editoru stránky udělat vedle sebe dva bloky textu a fotečky, jak to vidí málem na každém webu. Nebo proč jim fotka přetažená z mobilu zaplácne celou stránku a ještě se to nějak dlouho načítá.

No tak se do toho konečně pusťte, napište článek, jak dostat dva sloupce textu vedle sebe, nebo proč jim fotka přetažená z mobilu zaplácne celou stránku :) Přispějete k rozvoji portálu a rázem tu je win-win řešení...

Odpověď od
20. lis 2018 19:35 #137873

Cony napsal: No tak se do toho konečně pusťte, napište článek, jak dostat dva sloupce textu vedle sebe, nebo proč jim fotka přetažená z mobilu zaplácne celou stránku :) Přispějete k rozvoji portálu a rázem tu je win-win řešení...

Takže pro citlivky.
Rád bych, aby se trošku lépe strukturovalo forum pro lepší přehlednost.
Rád bych, aby se komunita mohla nabalovat i o úplné začátečníky tím, že jim budeme poskytovat návody pro úplné laiky, aby je hned první pokusy s joomlou neodehnaly ke konkurenci.
Rád bych, aby se finančí a časová investice provozovatelů a přispěvatelů měla šanci vrátit skrze komparativní výhody - například pro provozovatele za reklamu, až sem budou chodit mraky lidí a pro ostatní ve chvíli, kdy získají nové klienty pro joomla stránky.
Nejsem žádný děd vševěd, často marně pátrám a určitě spoustu věcí dělám blbě, ale klidně přispěju k budování joomla komunity, i když jsem to pako, co si nepamatuje login a nemůže si proto obnovit logovací údaje. :)
Čus bus. AO

PS pro Petru - pokud nemáte čas, nedávejte na stránky odpovědní formulář pro dotazy. Je málo věcí, co odradí víc, než dlouho očekávaná reakce na tazatele.

Odpověď od Cony
20. lis 2018 19:42 #137874
Ale já to myslím naprosto vážně, napište ten článek, vůbec to není špatný námět, a nemyslím že zrovna úplně jednoduchý na zpracování :)

Odpověď od
20. lis 2018 19:54 #137875
Po zhodnocení mé první připomínky bych očekával, že na každý můj příspěvek se vrhnete a uděláte ze mě píp za to, jak jsem si dovolil něco tady kritizovat, třeba Cony :)
To mě znepokojilo, ale jak jsem psal Františkovi, ahoj.

Odpověď od Ernst
20. lis 2018 20:05 #137876
Aleši, dostal jsem se k přečtení tohoto vlákna a jsem z něho takový zmatený.
Můžete speciálně pro mě, udělat takový malý souhrn, co vám na joomlaportálu vadí, jaká navrhujete zlepšeni (prosím konkrétně) a jestli jste ochoten na joomlaportal přispívat buď napsáním článků nebo odpověďmi na dotazy ať už začátečníků nebo pokročilejších.

Jomlaportal se teď výrazně mění a i Vy se více či méně můžete na těchto změnách účastnit, tak aby byl portál co nejlepší.

Odpověď od Cony
20. lis 2018 20:05 #137877
Jak jsem psal, kritika ode mne je primárně za tón prvního příspěvku. Napište článek, ukažte že nejste píp, a máme to z krku :)

Odpověď od
20. lis 2018 20:31 - 20. lis 2018 21:08 #137878

Ernst napsal: Aleši, dostal jsem se k přečtení tohoto vlákna a jsem z něho takový zmatený.
Můžete speciálně pro mě, udělat takový malý souhrn, co vám na joomlaportálu vadí, jaká navrhujete zlepšeni (prosím konkrétně) a jestli jste ochoten na joomlaportal přispívat buď napsáním článků nebo odpověďmi na dotazy ať už začátečníků nebo pokročilejších.

Jomlaportal se teď výrazně mění a i Vy se více či méně můžete na těchto změnách účastnit, tak aby byl portál co nejlepší.

Většina je v #137873
Proč by forum nemohlo být stejně dobře přehledné........aha nevezme to odkaz jinam, tak zkusím robota obelstít war-forum-.cz a je jasné, že pomlčky tam nepatří :)
František nechce podrobnější členění a já zas nechci ve stovkách příspěvků hledat, jestli tam někdo neřešil problém s "ABC". Zase to skončí duplicitou, nervozitou a nezájmem.
Ohledně laických lidiček - proč nezaložit sekci pro uživatele, kteří se nechtějí nic učit, chtějí rychlý návod.
Zjednodušený příklad z mojí praxe: paní z penzionu chce na hlavní stránku honem napsat a zvýraznit, že ihned přijme servírku, nějaké podmínky, plat a volejte mě na mobil.
Chci, aby bez problémů na portále našla návod a viděla, jak se přiloguje, kde má hledat a jak pozná "hlavní stránku", aby viděla, že jednoduchý editor zvládne, je podobný wordu a na co má kliknout, aby se to uložilo. Jak se podívá, že výsledek je podle jejích představ a jak se odloguje. Pro laika je to stresující, nechápe souvislosti a nemá čas to študovat. Nestačí lítat kasírovat hosty :)
Když se komunita rozhodne, že bude takový směr portálu podporovat a dá si to vzájemě srozumitelně vědět, tak se to jistě stane.
Mě prostě jen náhodné "házení" nesourodých příspěvků a dotazů do minimálně členěného fora připadá kontraproduktivní s konci, které asi i vy znáte z předchozích pokusů o podobný portál.
Zdravím AO

Odpověď od Cufe
20. lis 2018 20:41 - 20. lis 2018 20:42 #137880

Aleš OBST napsal: Po zhodnocení mé první připomínky bych očekával, že na každý můj příspěvek se vrhnete a uděláte ze mě píp za to, jak jsem si dovolil něco tady kritizovat, třeba Cony :)
To mě znepokojilo, ale jak jsem psal Františkovi, ahoj.

Aleši, já zkusím na to jít jinak: Po přihlášení se Vám vpravo nahoře zobrazí Vaše jméno v tmavě modrém poli (s šipkou směřující dolů), najeďte na to myší a vyroluje se vám uživatelské menu. Jako první položka je Přidat nový článek, klikněte na to a směle můžete napsat článek na témata, která jste zde načal. Po dopsání posledních řádků článek uložte, respektive odešlete ke schválení. Hurá! Vítejte mezi nás, ty, kteří věnovali svůj volný čas k tomu, aby se podělili s ostatními o své znalosti a nekritizují jen, co je špatně. Uvidíte, budete mít z toho radost, jako máme my a rádi se s Vámi potkáme i na srazu. Těším se na Váš první článek. :)

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Odpověď od Ernst
20. lis 2018 20:52 #137881
Ona je to asi věc názoru, dle mě čím členitější fórum, tím nepřehlednější, od toho hledání je tady "pokročilejší vyhledávání ve fóru"

Ohledně sekce pro začátečníky, je tu kategorie "jak začít", kde začátečníci najdou základní informace. Jde jen o to dát sem dostatečné množství odpovídajících článků a tady jistě můžete přispět i Vy. Nebo se mýlím?

dělat zvláštní kategorii ve fóru pro začátečníky opravdu nemá smysl, tady se odpovídá současně na otázky jednoduché i složitější.
Já myslím, že uživatel, který je schopen registrovat se na tomto webu nebude stresován tím, že si má vybrat třeba kategorii "Hlavní diskuze k Joomla! 3".

Musíte si také uvědomit, že odpovědi na dotazy a nové články na tomto webu nemůžete vyžadovat, je to zcela dobrovolné. Také to nemůžete zaměňovat s třeba linelab nebo stawebnice, jsou to naprosto odlišné webu, jen někteří lidé mohou být stejní.

Odpověď od
20. lis 2018 21:00 #137882

Cufe napsal: Těším se na Váš první článek. :)

Pro svoje klienty tvořím videonávody, "abych měl od nich pokoj", takže nějakou praxi v tom mám.
Já bych do toho asi i šel, ale dočkal jsem se sprchy, ne opravdového zájemu ... jak jsem psal, to mě zneklidnilo.
Ahoj.

Odpověď od Cufe
20. lis 2018 21:07 #137883

Aleš OBST napsal: Pro svoje klienty tvořím videonávody, "abych měl od nich pokoj", takže nějakou praxi v tom mám.

Super, tak se těším, nezneklidňujte se, mě osobně jste taky třeba zneklidnil svým příspěvkem, tak to smažme a berte to spíš jako rituál vstupu do party. Kdy napíšete první článek?

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Odpověď od
20. lis 2018 21:12 #137885

Cufe napsal:

Aleš OBST napsal: Pro svoje klienty tvořím videonávody, "abych měl od nich pokoj", takže nějakou praxi v tom mám.

Super, tak se těším, nezneklidňujte se, mě osobně jste taky třeba zneklidnil svým příspěvkem, tak to smažme a berte to spíš jako rituál vstupu do party. Kdy napíšete první článek?

Nevím, třeba mě někdo zabanuje, že jsem radil zrušit odpovědní formulář, ze kterého nepřichází žádná odezva :)

Odpověď od
20. lis 2018 21:14 - 20. lis 2018 21:14 #137886

Ernst napsal: Ona je to asi věc názoru, dle mě čím členitější fórum, tím nepřehlednější, od toho hledání je tady "pokročilejší vyhledávání ve fóru"

Jás s tím nesouhlasím. Koukněte na joomla.org do sekce extensions, jak je to členěné a naopak bez toho členění by to byl babylon.