Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Captcha pro přihlášení do Administrace

21. zář 2012 10:49 #97751
Ahoj,
už po tom nějakou chvilku koukám, ale prozatím bez štěstí. Jediné doporučení bylo, napsat si vlastní modul :(

Kdyby jste někdo o něčem věděl, bylo by to super. Je to sice trochu paranoidní a když mi někdo bude chtít nějaký web nabourat, tak se mu to časem povede, ale proč jim to usnadňovat a tohle je poměrně jednoduché a případnému útočníkovi to alespoň trochu otráví nudu standardního škodění.

Považujte mne za diletanta a rejpala, budeme pak mít jednoduší komunikaci ;).

21. zář 2012 11:11 #97754
Odpověď od Karel Neugebauer - itx.cz
Nováček
Captcha bude otravovat i tebe, stačí něco takového:

globálně můžeš hledat tady:
extensions.joomla.org/extensions/access-...ity/login-protection

Pravděpodobně něco takového:
extensions.joomla.org/extensions/access-...in-restriction/20032

Nebo:
extensions.joomla.org/extensions/access-...-access/6495/details

Vyber si, otestuj a napiš co z toho se ti nejvíc líbilo.

itx.cz - komplexní služby v IT ... hostime.cz - webhosting nejen s podporou Joomla

21. zář 2012 11:23 #97756
Odpověď od Ben
Začátečník
Mě osobně nejvíce vyhovuje toto české řešení:
Core Design Captcha plugin

Funguje v Joomla! 1.5 i 2.5 a ve frontendu i backendu.

Díky moc za toto rozšíření.

21. zář 2012 11:32 #97758
Odpověď od Michael Kutý
Uživatel
mě osobně nejvíce vyhovuje
extensions.joomla.org/extensions/access-...gin-protection/15711

který funguje na naprosto jednoduchém, ale podle mě účiném principu, že změní odkaz do administrace na vámi zvolený.. z toho vyplývá, že se nikdo do té= administrace ani nedostane pokud nezná patřičný link...
který můžete dát zobrazit registrovaným administrátorům nebo si jej můžete pamatovat či uložit, ale kromě váss nikdo nebude vědět jak přesne vypadá

21. zář 2012 11:44 - 21. zář 2012 11:53 #97759
Odpověď od Karel Neugebauer - itx.cz
Nováček
Jinak ona ReCaptcha je součást Joomly. Lze zatím pouze pro registraci, nevím proč nelze zapnout i u administrace.

Ono obecně bez diskuze tyto features proti hacku má v sobě mít jádro Joomla jako základ. Místo toho aby hnali dopředu verzi 3.0 mají vývojáři řešit tyto detaily.

itx.cz - komplexní služby v IT ... hostime.cz - webhosting nejen s podporou Joomla

21. zář 2012 12:12 #97761
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
A není to zbytečné? Captcha ve formuláři pro přihlášení do administrace na podle ně naprostá hloupost. Není lepší mít silné heslo?

Powered by Fórum