Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Strom menu a moduly nabídky

10. úno 2012 07:57 #89010
Strom menu a moduly nabídky od Miloš
Začátečník
Dobrý den,
Potřeboval bych pomoci s jedním problémem. Zkusím to vysvětlit...
Jde o to, že potřebuji používat jeden strom odkazů (nabídky), které je větveno do 4 úrovní kvůli navigaci (breadcrumbs), aby bylo vždy jasné, v jaké jsem sekci a v závislosti na tom se mění šablona (3 kořenové úrovně). Zobrazuji v horní části šablony menu s těmi 3 odkazy (pouze první úrověň. Pokud uživatel na něj klikne, zobrazí se mu menu 2. úrovně pod tímto (modul nabídka) a dále tam je nutné, aby se zároveň zobrazilo menu vlevo (modul), který zobrazuje 3 a vyšší úroveň, ale i současně při kliku na 1. úroveň a to nejde. Když kliknu na první úroveň, tak se nezobrazí bohužel odkazy v nabídce, která je v 3 a vyšší úrovni, jelikož není rozkliknutá její parent a ani v kódu helper.php jsem ho nedonutil, aby ji zobrazoval správně...
Samozřejmě mohu udělat samostatné menu, ale potom by nefungovala navigace správně, jelikož by to nebylo takto větveno, ale bylo by to zase jako kořenová položka...
Doufám, že jsem to vysvětlil jasně, případně mohu poslat url webu...
Možná by stačil nějaký modul, kterému se řekne, jaké menu a úroveň se má zobrazit, i když není rozkliknutý předchozí nadřazená úroveň (parent) menu, ale jaký modul?
Moc děkuji za pomoc.

10. úno 2012 08:12 #89011
Odpověď od Robert
Nováček
To url webu by bylo?

Joomla! od verze 1.5 -- ONEbit --

10. úno 2012 08:38 #89012
Odpověď od Miloš
Začátečník

10. úno 2012 08:42 #89013
Odpověď od Miloš
Začátečník
Nejlépe je vidět zde: ru2.fitmin.cz/%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D...%B1%D0%B0%D0%BA.html
Navíc po kliku na psa by se mělo zaktivnit pod tím 1. položka a zobrazit to menu vlevo, ale musí se to oklikat, aby se otevřela úroveň a potom se zobrazí menu až...

10. úno 2012 08:55 #89014
Odpověď od Robert
Nováček
Jestli jsem to správně pochopil. Bude jenom potřeba v nastavení modulu (modul ????????? ??????? ??? ?????) přiřadit jeho zobrazení na jednotlivých položkách nabídky. Správce modulů -> zvolit modul -> Přiřazení nabídky -> zvolit položku menu při které se má modul zobrazovat

Joomla! od verze 1.5 -- ONEbit --
Poděkovali: Miloš

10. úno 2012 08:57 - 10. úno 2012 08:57 #89015
Odpověď od Miloš
Začátečník
To samozřejmě je, jenže když není podúroveň rozkliknutá (2. uroveň u psa), tak se vlevo 3. úroveň nezobrazí, jelikož nemá parent... mohu dát i heslo do admin přes PM, abyste viděl vazby atd...
Menu se zobrazí, ale jen titulek modulu, ale ne položky, až po rokliknutí parent úrovně menu...
Poděkovali: Dušanko

Powered by Fórum