Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Zobrazenie výsledkov od najlepšieho po načítaní

20. říj 2014 15:42 #118524
Zdravím,

chcel by som poprosiť o pomoc ak by sa niekto podujal sa mi na to pozrieť. Už je to dávnejšie, čo som začal používať komponentu Archery scores (Komponenta na lukostrelbu, ktorú používam na zobrazovanie výsledkov šípiek). Na joomla 1.5 mi to bežalo korektne, ale začiatkom tohto roka som prerobil stránky na verziu 2.5, pričom som zmigroval Archery scores na jedinú dostupnú verziu 1.7. (komponenta už nie je veľmi podporovaná a aktualizovaná) joomlacode.org/gf/project/archeryscores/
Našťastie sa mi zachovali všetky výsledky za niekoľko rokov :) .

Momentálne mi však pri zobrazení na stránke s výsledkami zobrazuje poradie hráčov s najmenším skóre na prvom mieste a najlepšieho na koniec. Dá sa samozrejme kliknúť na položku ,,Total" a zobrazenie sa zobrazí správne, ale je to nepríjemné, potreboval by som toto zobrazenie už pri načítaní stránky s konkrétnou sezónou od najlepšieho hráča.
Neviem, kde by mohol byť problém, v administrácii mám nastavené zobrazenie podľa výšky skóre. Vo verzii pre joomla 1.5 to išlo, problémy to robí po nahodení komponenty na joomla 2.5.

Je možné zadať niekde do kódu komponenty nejaký kód, ktorý by mi proste zobrazil poradie od najlepšieho už pri načítaní stránky, prípadne je výhodnejšie skúsiť urobiť nejaký plugin, ktorý by to zabezpečil? Nie som programátor, robím stránku len rekreačne pre kamaráta :blink: . Ďakujem za pomoc ...

stránky: dartclub.vziline.eu
príklad kde sa tak deje: dartclub.vziline.eu/index.php/tabulky/ak...-2014-2015/jeden2014
joomla: 2.5.17
šablóna: Simplicon od youjoomla.com

Dart Club Žilina ... stránky o Žilinských šípkach

20. říj 2014 19:06 #118530
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Předpokládal bych, že se to dá nastavit v administraci modulu.
Nikde jsem nenašel, kde ten modul mohu stáhnout, abych se na to podíval.
Našel jsem akorát, že má bezpečnostní díry:
www.trapezenetworks.com/security/auto/vu...ities/vuln39545.html
secunia.com/community/advisories/39521
vel.joomla.org/vel-blog/196-archery-scores.html

Musel bych si ho nainstalovat, abych našel, kde se to dá nastavit

20. říj 2014 20:01 - 20. říj 2014 20:03 #118533
Odpověď od Daniel Dubaj
Začátečník
Áno nastavuje sa to v administrácii komponenty, vždy pre konkrétnu šablónu. Avšak aj napriek tomu, že dám v administrácii aby to tak zobrazovalo, nie je tomu tak :huh: .
To, že má komponenta bezpečnostné diery je možné. Kým bola pre 1.5, venoval sa jej oficiálne autor a všetko mi fungovalo. Pre 1.7 ju myslím prepísal a prispôsobil na svoje použitie iný nadšenec, ktorý ju robil pre svoje stránky o lukostreľbe. Vzhľadom na to, že som tam mal nahodené pre kamaráta desiatky turnajov, som túto verziu použil pri migrácii na joomla 2.5. :)

Jediná diskusia o komponente je na tomto mieste

... v príspevku z 15-01.2013 je link na stiahnutie komponenty

Preto hľadám spôsob ako to oblbnúť, alebo nastaviť ;)

Dart Club Žilina ... stránky o Žilinských šípkach

20. říj 2014 20:31 #118535
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
tak mi tu instalaci komponenty pošlete a si ji na lokále nainstaluji a zkusím to najít.

nebylo by ale lepší na něco jiného?

Třeba extensions.joomla.org/extensions/sports-a-games/sports/8546 , k tomu má Bong i češtinu www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/31-joomsport
Poděkovali: Daniel Dubaj

20. říj 2014 20:50 #118537
Odpověď od Daniel Dubaj
Začátečník
Áno, možno by to bolo lepšie, ale myslím, že si netrúfam momentálne tie stovky výsledkov migrovať na inú komponentu aj keď do budúcna to môžem zvážiť.
Pred chvíľou som skúsil čerstvú inštaláciu komponenty na iný web a nahodiť cvične turnaj o dvoch hráčoch a zobrazuje to tam tiež nesprávne :blink: .

Link na stiahnutie nižšie, ak by ste sa do toho predsa len pustili, tak treba vytvoriť template-->archers-->match a potom zadať nejaké skóre pre konkrétny match ;) . Každopádne ak nemáte na to chuť a čas, ďakujem za pomoc :)

joomlacode.org/gf/download/forummessage/...s-20130113154515.zip

Dart Club Žilina ... stránky o Žilinských šípkach

20. říj 2014 21:02 #118539
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Juknu na to, vždyť stačí přidat jen 3 výsledky

Powered by Fórum