Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Problém s češtinou

22. dub 2014 12:43 #115710
Odpověď od Jan Kopáčik
Uživatel
na locale jsou problémy co jsem psal. nikam jsem nic nepřesouval

22. dub 2014 13:38 - 22. dub 2014 13:39 #115720
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Prosím odpovídejte na položené dotazy, ale přesně. Protože jednou napíšete, že provádíte export a podruhé, že nic nepřesouváte. Tak proč exportujete když nic nepřesouváte?
Takže znova a postupně:

1. Na locale se zobrazuje čeština korektně?

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

22. dub 2014 13:51 #115722
Odpověď od Jan Kopáčik
Uživatel
Omlouvám se, zkusím vysvětlit znovu.

Vše mám na lokále, problémy s čestinou jsou na lokále.
Při použití anglického jazyka vše funguje (pouze české znaky jsou přepsány otazníkem)
Při použití češtiny jsem odhlášen z administrace nejen při použití českých znaků ale při změně jakéhokoliv nastavení.
Všiml jsem si chybného nastavení kódování u tabulek latin1_swedish. To jsem ale upravil u tabulek na utf8_general_ci.

V dalším kroku jsem chtěl zkusit nahrát vše na web, ale nešla importovat exportovaná databáze. Při pokusu o import vyskočí tato hláška:

Chyba
SQL dotaz:




--
-- Databáze: `spolecenstvi`
--
CREATE DATABASE IF NOT EXISTS `spolecenstvi` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;
MySQL hlásí: Dokumentace

#1044 - Access denied for user 'felicz_cz'@'%' to database 'spolecenstvi'

22. dub 2014 14:36 - 22. dub 2014 22:17 #115723
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
A umožňuje Vám hosting vytvářet vlastní DB? U většiny hostingů máte vytvořenou pouze jednu DB a tím pádem musíte vymazat s SQL souboru řádky, kde se vytváří nová DB.
Ale hlavně řešíte několik věcí najednou, což většinou nevede rychle k cíli.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

22. dub 2014 19:05 - 22. dub 2014 19:06 #115729
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
Na locále vám běží co Wamp; xampp ... ?
Problémy dělá už čistá instalace ?
Pokud nemáte jistotu v "domácím" nastavení myslím je pro vás dobrá volba nedávno zmiňovaný luxusní Džumláček3.
Až bude local fungovat potom to teprve exportuje na web nejlépe přes Akeba.

23. dub 2014 00:37 #115730
Odpověď od HonzaG
Moderátor
No já bych se taky přimlouval k začátku znova a od nuly - Kolego čeho chcete docílit?
Vybudovat funkční web pro svoji zábavu
nebo se něco naučit
nebo si jen pohrát?

Podle toho bych volil další postup. Tj. Džumlaček, XAMP nebo hosting

A pak řešme češtinu, protože evidentně moc nerozumíš co děláš, tak začni pomalu a po krůčcích - a ve výsledku do bude pěkný kalup - to se neboj:-)

Jinak jsi správně pochopil, že čeština byla blbě díky špatnému nastavení DB serveru. Jen dodám, že čeština v Joomle byla OK, jen uložené texty byly špatně
A co se týče importu - Chyba byla v exportu. Musíš zrušit volbu - založit databázi. Pak už import půjde v pohodě

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

Powered by Fórum