Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

RokBridge - problém

18. dub 2014 13:02 - 18. dub 2014 13:03 #115641
RokBridge - problém od Petr
Uživatel
Hello,
snažil jsem se nainstalovat rozšíření RokBridge 3.2 na Joomla 3.2.3 s phpbb fórem ve verzi 3.0.12. Ale nějak mi to znefunkčnilo celý web lsd-songs.4fan.cz/ (testovací hosting, kde to chci před spuštěním všechno vychytat).
Existuje někde po netu nějaký SPOLEHLIVÝ návod, jak nainstalovat RokBridge 3.2? Z toho, co jsem zatím našel, moc moudrý nejsem. Vždycky to skončí nefunkčním systémem a reinstalem Joomly.
Akorát jsem si s tím rozsekal celý web, teď budu muset všechno znova :(

BTW: nevadí, když mám databázi phpbb3 fóra integrovanou do databáze Joomly? Třeba to proto blbne?

18. dub 2014 13:09 - 18. dub 2014 13:10 #115642
Odpověď od Bong
Moderátor
Před změnami v Joomla je třeba dělat zálohy. Obvzlášť pokud pracujete s něčím nevyzkoušeným.

Každé rozšíření má své technické požadavky stejně jako požadavky na instalaci a zprovoznění. Neexistuje žádný spolehlivější návod než je DOKUMENTACE rozšíření (to je takové to co nikdo nečte): www.rockettheme.com/docs/joomla/extensions/rokbridge

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. dub 2014 13:51 - 18. dub 2014 13:53 #115644
Odpověď od Petr
Uživatel
Mno já jsem si to zkoušel nejdřív na localhostu přes EasyPHP, ale tam se mi to nepodařilo zprovoznit, domníval jsem se, že je to kvůli přesnému adresování v nastavení mostu. Tak jsem udělal zálohy online webu a zkusil jsem to naostro. Jenže to opět skončilo krachem. Tak jsem nahodil zálohy (jak komplet soubory přes FTP, tak i obnovení databáze), ale stejně mi web nefunguje.
Mno jednou se mi to povedlo nainstalovat i nastavit, ale tam zase byla zdvojená adresa na fórum a most nefungoval i když se tvářil že ano.

Ale teď jsem přišel na zajímavou věc, že mi nefungují jen jazykové mutace webu, ta česká funguje:
lsd-songs.4fan.cz/index.php/cs/
ale anglická (výchozí) nefunguje:
lsd-songs.4fan.cz/index.php

Čím by to mohlo být? Nedalo by se něco provést alespoň s tím, abych opravdu nemusel všechno dělat znovu?

18. dub 2014 14:58 - 18. dub 2014 15:05 #115645
Odpověď od Bong
Moderátor
1. zálohu vytvářejte pomocí Akeeba Backup
2. soubor zálohy kopírujte vždy komprimovaný a obnovení proveďte pomocí kickstart.php
3. vypněte vytváření SEF adres, to nemá na budovaném webu co dělat
4. Zko ntrolujte zda vše co používáte odpovídá požadavkům
4. po obnovení nainstalujte RokBridge a phpBB, krok za krokem v dokumentaci
5. uvědomte si, že RokBridge je pořád BETA, podle toho k tomu přistupujte

Pozn.: spojení Joomly a phpBB se tu řešilo vícekrát, prohledejte fórum. Nejlepším řešením je použít nějaké fórum přímo pro Joomla. Není jich málo a většinou mají i možnost importu případných existujících diskuzí z phpBB.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. dub 2014 15:34 - 18. dub 2014 15:35 #115646
Odpověď od Petr
Uživatel
SEF jsem vypl, ale stále to nefunguje. Ok, tak já to všechno smažu a nainstaluji znovu. Požadavky splňuji, snad se to tentokrát povede.
Co se týče fóra, radši bych použil phpbb3, mám s ním zkušenosti už z dřívějška. Narozdíl od Joomla, to je pro mne nové. Akorát jsem nečekal takové problémy s propojením registrací :blink:

Powered by Fórum