Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak odstranit z datumu čas

31. led 2013 18:58 #103224
Jak odstranit z datumu čas od jarsmid
Začátečník
Prosím, může mi někdo poradit.
Potřeboval bych odstranit z článků (Podrobnosti -- Zveřejněno) čas (datum samozřejmě ponechat).
(kupříkladu- nechci tam ty nuly: Zveřejněno 29. 1. 2013 0:00 )
J.2.5.8
Předem děkuji.

31. led 2013 21:03 - 31. led 2013 21:05 #103230
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Dá se více způsoby - jeden by mohl být ten, že použijete Language Overrides:



a(nebo) nahradíte příslušný výraz ( asi DATE_FORMAT_LC2 ):
docs.joomla.org/How_do_you_change_the_date_format%3F (sice pro J1.5, ale formáty platí)
J2.5 má:
DATE_FORMAT_LC="l j. F Y"
DATE_FORMAT_LC1="l j. F Y G:i"
DATE_FORMAT_LC2="j. n. Y G:i"
DATE_FORMAT_LC3="j. F Y"
DATE_FORMAT_LC4="j. n. Y"
DATE_FORMAT_JS1="j. n. Y"

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

01. úno 2013 00:03 #103239
Odpověď od jarsmid
Začátečník
Děkuji KarelO.
Zkoušel jsem před tím také úpravu v /<template>/html (soubor default.php z components/com_content/views/article/tmpl , to ale k úspěchu nevedlo (dost možná, že jsem dělal něco chybně).
Language Overrides ale zafungovalo skvěle. Ještě jednou dík.

01. úno 2013 00:12 - 01. úno 2013 00:16 #103240
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
pokud jsou Vaše informace celé, tak jste měl chybičku... - při "přepisování" výstupů souborů by měla být použitá analogie:
Code:
z PATH_TO_JOOMLA/components/com_content/views/article/tmpl/default.php do TEMPLATE_NAME/html/com_content/article/default.php
a vztahuje se pouze na detail článku

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

01. úno 2013 06:23 #103251
Odpověď od jarsmid
Začátečník
Ano, napsal jsem cestu pouze pro ilustraci, neboli nepřesně. Ve skutečnosti jsem to zkoušel i se šablonou beez5, kde je to připraveno. Nicméně přepsáním DATE_FORMAT_LC2 se ve výsledku nic nestalo. je zajímavé, že pokud jsem toto přepsal v PATH_TO_JOOMLA/components/com_content/views/article/tmpl/default.php, tak u samostatných článků čas zmizel, pokud byly ale v blog, tak ne. Tak jsem to tedy vzdal.

01. úno 2013 08:03 - 01. úno 2013 08:03 #103252
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Už jen pro úlpnost, i pro ostatní: to protože blog (tak jako i jiná zobrazení i komponenty) používá vlastní "vzhled" (šablonu).
Konkrétně při zobrazení blogu z kategorie se používají šablony z
~/components/com_content/views/category/tmpl/ (šablona pro "položku" -> blog_item.php)

Jinak právě v případě "globálního" zobrazení formátu času, je vhodnější upravit tak, jak jste upravil, než to hledat a měnit na více místech

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

Powered by Fórum