Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Výchozí stránka pro web (označená hvězdičkou)

25. dub 2014 08:09 - 25. dub 2014 08:10 #115767
Ahoj

Prosím o radu, snad to bude srozumitelné.
Výchozí stránka je povinná položka. Nastavil jsem jí tak, že odkazuje na jeden článek.

A já bych potřeboval trochu takovou blbost. Chtěl bych jí zneviditelnit. Jde o to, že si navrhnu úvodní stránku - kde mám různé moduly, vlastní moduly s texty apod. A prostě ten článek, který jsem musel nastavit jako Výchozí stránku pro web se tam taky zobrazuje, ale já to tam nechci - zobrazení je asi dle šablony nastaveno na určité místo a pak to prostě nevypadá dobře.

Nevíte polopaticky jak to obejít? Už mi z toho hrabe, mám koupenou šablonu a v připravené instalaci jim to prostě funguje, ale ať hledám a nastavuji co chci, článek furt vidím, nebo to hlásí chybu. Hledal jsem to i v nastavení šablony, ale nenašel.

**************
Nebo je to úplnej nesmysl? Nevyhovuje mi ta nemožnost nastavení ať článku tak samotné pozice v šabloně.

Nevyřešil jsem to ani v Joomla 3.2

Děkuji

25. dub 2014 08:31 #115768
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
A je někde k nahlídnutí demo šablony, kde to funguje jak požadujete?

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

25. dub 2014 08:35 #115769
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
a co nastavit hlavni clanky a zadny nemit => prazdne telo sablony, tak jak chcete
nebo vypis nejake kategorie, ktera bude prazdna

odkaz by ale bodl

Joomla! pro každého

25. dub 2014 08:42 #115770
Odpověď od xcom2
Uživatel
demo.arrowthemes.com/?theme=vantage

V hlavním menu HOME - jsou 3 položky. Jedná se mi o první a třeba i třetí - položka Home - Blog Layout je jasná.

Úvodní strana je nastavena na článek v blogu s názvem "There is not enough to go round" a pokud se klidne na číst dál, pak dojde k přesunu na hlavní stránku (zkuste). Obsah článku ovšem je obrázek Źárovky + text, ale prostě se to na úvodní stránce nezobrazuje ani jí to graficky nijak neprzní...

Já když do článku třeba nedám text, tak furt tam ten grafický prvek vidím.

25. dub 2014 08:48 #115772
Odpověď od xcom2
Uživatel

ghost napsal: a co nastavit hlavni clanky a zadny nemit => prazdne telo sablony, tak jak chcete
nebo vypis nejake kategorie, ktera bude prazdna

odkaz by ale bodl


To sem zkoušel - je to stejné jako když dám prázdný článek. Nezobrazí se nic, ale je to tam vydefinované, čili se to tam motá v šabloně.

Jako by horní menu tohoto fóra neobsahovalo žádný text, ale přesto ten rámeček (šedý) tam zůstal.

***********
Bude to nějaká kravina, ale už toho po třech dnech blbnu:-))

25. dub 2014 09:41 #115777
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
dejte odkaz na web a na vychozi zakoupenou sablonu
v sablone pozice pro content (telo clanku) je vzdy, jak jsou kolem toho pozice pro moduly, to je vec jina
sel by udelat override frontpage stranky, aby to pozici pro telo webu neobsahovalo, ale to mi prijde jako hloupe reseni

Joomla! pro každého

Powered by Fórum