Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Více jazyčný web

15. dub 2014 15:14 #115583
Více jazyčný web od MATUTOicek
Návštěvník
Zdravím,
chtěl bych vytvořit stránky na Joomle, které budou ve více jazycích, mohly by jste mi poradit nejednoduší způsob, jak toho dosáhnout? Nějaký balíček z Extensions, který považujete za nejlepší a zároveň nejednoduší? Děkují

15. dub 2014 15:34 #115584
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Joomla to má již v základu.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

15. dub 2014 15:48 #115585
Odpověď od MATUTOicek
Návštěvník
Fakt? Nikdy jsem to nepotřeboval, takže jsem si nevšiml, mrknu na to - díky. Víceméně jsem koukal že i na extensions jsou nějaké moduly / pluginy, tak mě napadá, jestli tam není něco lepšího.

15. dub 2014 18:56 #115589
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja pouzivam to zakladni, co je v Joomle a mam s tim celkem problem. Silene to zpomaluje web a netusim proc. Nacteni CJ verze je ok, ale AJ verze se nacita a zasekava na cca 5-8s. Tak kdyz pouzijes vestaveny moodul, tak si to pro jistotu nekde zmer.

15. dub 2014 22:40 #115599
Odpověď od Cony
Moderátor
Jediné "vážné" rozšíření, které na JED jsou pro vícejazyčnost jsou dle mně pouze JoomFish a Falang (což je klon JoomFish). Jedná se o poněkud jiný přístup k vícejazyčnosti než má Joomla samotná.

V Joomle v podstatě jen určujete jakýsi filtr, že tento obsah (článek, položka menu, modul apod.) se zobrazuje pouze pro ten daný jazyk, Joomfish naopak předpokládá že příslušná položka je ve výchozím stavu pro všechny jazyky a umožňuje udělat její překlad.

S Joomfish budete mít složitější život v okamžiku, kdy začnete používat různá další rozšíření - ne všechna jsou podporována, pro některá budete muset shánět nebo vytvářet definiční soubory na překlady, a ne všechna lze podporovat - JoomFish (alespoň co jsem s ním naposled pracoval) předpokládá určitou formu SQL dotazů. Pokud je rozšíření používá jinak, JoomFish jej neumí přeložit.

S nativní podporu v Joomle by jste měl docílit rychlejšího webu (Radkova zkušenost je tedy zvláštní, ale spíš to bude něčím jiným), ale pokud budete mít větší množství obsahu, a hlavně jazyků, je administrace pak poněkud nepřehledná.

16. dub 2014 11:05 #115612
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja jsem s nativni podporou jazyku spokojenej. Problem je fakt s tim nacitanim. mam jediny vicejazycny web a tak nemam s cim porovnavat. Na webpagetest.org to ale ukazuje zpozdeni prave u nacitani EN verze casto az tech 8s.

Powered by Fórum