Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Rozdělení jedné verze na subdomény

06. čvn 2013 23:12 #108332
Nejsem profík a řeším svůj web a "pěkné domény". Mam na svém webu joomlu 2.5 a nainstalované komponenty forum, adresář, akce atd... Nechci používat adresy typu www.mojedomena.cz/diskuzni-forum , ale například forum.mojedomena.cz nebo katalog.mojedomena.cz atd.

Důležitá je pro mne podmínka, aby byla jen jedna adiministrace a jeden adresař s klienty... Jak to řešit? existuje na to nějaká komponenty jak na subdoménu podstrčit url?

07. čvn 2013 00:01 - 07. čvn 2013 00:03 #108335
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
Tohle nikdy nepochopim z jakeho duvodu mit pro ruzne komponenty ruzne subdomeny, ale proti gustu.....Resilo se to tady uz nekolikrat staci prohledat forum. Treba tady nebo tady

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

07. čvn 2013 00:13 #108336
Odpověď od Cony
Moderátor
Mrkněte na Virtual domains .

17. čvn 2013 09:27 #108634
Odpověď od raki
Návštěvník
Tak jsem vyzkouěel tento doplněk, ale něco dělám špatně... už jsem vyzkoušel snad všechno a stále to nefunguje. Respektive když to nastavím a dám náhled v administraci tak to funguje, ale pokud to vyzkouším opravdu na url tak to hlásí
Code:
It works! This is the default web page for this server. The web server software is running but no content has been added, yet.

přeložit to dokážu, ale nevím co s tím...

raki

17. čvn 2013 11:55 #108638
Odpověď od Cony
Moderátor
To nemá co dělat s Joomlou, pravděpodobně máte na webovém serveru (Apache?) nastaven adresář pro každou subdoménu zvlášť. Aby Vám Virtual Domains (nebo jakékoliv podobné rozšíření) fungovalo, musíte nejprve zajistit, aby všechny domény (nebo subdomény) směřovali na stejný adresář.

Jinými slovy, před tím, než nainstalujete Virtual Domains, Vám musí www.mojedomena.cz i forum.mojedomena.cz ukázat stejnou Joomlu.

17. čvn 2013 14:55 #108649
Odpověď od raki
Návštěvník
tak to jsem vedle jak ta jedle... jak to udelappomoci .httaccess?

Powered by Fórum