Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Manuální řazení článků z frontendu

18. úno 2013 13:45 #104177
Zdravím,
pravděpodobně to tu už bylo probíráno, ale nepodařilo se mi to vyhledat. Řeším problém jak nastavit položku nabídky, aby se články daly z frontendu manuálně řadit. V Joomle 1.5 jsem si v Pokročilých parametrech položky nabídky nastavil Řazení kategorie - řadit a Primární řazení - řadit. A bylo to. To samé udělám v Joomle 2.5, ale při editaci článku z frontendu se mi tam pole řazení nezobrazí.
Díky za info.

18. úno 2013 13:56 #104178
Odpověď od Cony
Moderátor
Řazení kategorie - Žádné řazení, Řazení Článků - Řazení hlavních článků.
V editaci článku se Vám pole pro řazení nezobrazí. Chcete-li řadit hlavní články pak přímo v seznamu (menu Obsah - Hlavní články), chcete-li řadit články v kategorii tak opět v seznamu (menu Obsah - Správce článků). Nezapomeňte seřadit dle sloupce Řazení.

Pro urychlení práce mohu doporučit tento plugin - umožňuje Drag&Drop třídění položek v seznamech Joomly.

18. úno 2013 16:33 #104180
Odpověď od Jakub Filip
Uživatel
Tomu rozumím, ale stále to neřeší manuální řazení článku z frontendu (tj z pozice uživatele). Nechce se mi věřit, že by takovou funkci, která v Joomle 1.5 fungovala skvěle, ve verzi 2.5 odstranili.

18. úno 2013 17:45 #104181
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Taky se mi nechtělo věřit, tak jsem na to "podíval":
hláška při vytváření článku:

Ordering:
New articles default to the first position in the Category. The ordering can be changed in backend.


Několik stejných dotazů najdete i v diskuzi na joomla.org, (imho) se stejným výsledkem - v J2.5 řazení z frontendu zvolit nelze (napovídá tomu i zdroj editačního formuláře):
Code:
<?php if (is_null($this->item->id)):?> <div class="form-note"> <p><?php echo JText::_('COM_CONTENT_ORDERING'); ?></p> </div> <?php endif; ?>
- vypisuje textovou hlášku (a nic víc) při vytváření článku.

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

18. úno 2013 21:59 #104187
Odpověď od Cony
Moderátor
Přesně tak, pole pro řazení bylo v 2.5 odstraněno, tuším že jsem i kdysi četl nějaké vysvětlení proč, ale už jsem jej zapoměl :-)

18. úno 2013 22:13 - 18. úno 2013 22:15 #104188
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Sice trochu už OT, ale příjde mi, že při více než dvou "přispěvatelích" (dva se 'možná' dohohodnou), je řazení hrou na "přebíjenou".
Jinak (imho) i těm "více přispěvatelům" můžete nastavit přístup do backendu - pouze ke svým článkům - což je, mimo jiné, právě i rozdíl oproti (standardní) J1.5 - přepracovaný ACL

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

Powered by Fórum