Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Export obsahu z jiného webu

08. úno 2013 10:35 - 08. úno 2013 10:36 #103717
Export obsahu z jiného webu od Ondřej Kopal
Uživatel
Zdravím,
v tomto vlákně diskuze mi jde o to, zda je můj postup správný a jak případně postupujete Vy - rád bych se přiučil, jelikož jsem o tomto problému našel velice málo info:) Teď již k tématu: předělávám staré webové stránky a převádím je do Joomla 2.5 CMS. Otázka je jak správně na import dat z původních stránek. Na bývalém webu je obsah asi 2000 článků. Můj postup je následující:
- překonfiguroval jsem původní databázi, tak aby odpovídala konfiguraci tabulkám __content
- naládoval jsem data do databáze a umístil do vytvořených kategorií (vytvořených v joomla - byly jen 4)
- následně jsem články dávkovým zpracováním v administraci joomla zkopíroval do dočasné kategorie (aby se vytvořili aliasy a záznamy v assets tabulce)
- poté jsem smazal původní obsah ve správné kategorii a z dočasné kategorie přemístil opravené články zpět

Za prvé: je toto správný postup?
Za druhé: neexistuje něco rychlejšího??
Jaké jsou Vaše zkušenosti. Předem díky za odpověď.

08. úno 2013 10:52 #103718
Odpověď od Cony
Moderátor
Nedávno tu někdo zmiňoval J2XML Importer - primárně je sice určen pro přenos dat mezi 2-mi Joomlami, myslím, že by se ale jednoduše dal využít i na přenos z externího systému.

Powered by Fórum