Vítejte, kolemjdoucí
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Kunena - vkládání příspěvků jako host,
(1 prohlížející) (1) host
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Kunena - vkládání příspěvků jako host,

Kunena - vkládání příspěvků jako host, 2 let #95148

Zdravím,
přemigrovala jsem Joomla1.5 na nový server - a kromě jiných problémů, které se vyřešily novou instalací mám problém s modulem simplestforum (a také s Kunena).
Nezobrazují se v něm jednotlivé příspěvky, i když v db jsou.
V logu jsem našla
File does not exist: /var/www/html/Joomla/templates/_system, referer: 172.19.11.63/Joomla/index.php?option=com...mId=3&Itemid=107

Když jsem to neuměla vyřešit, nainstalovala jsem kunena, že tedy půjdu jinou cestou, ale potřebuji, aby na firemním intranetu bylo možno diskutovat bez přihlášení. Zdá se, že mám v konfiguraci zatrženo vše, co má být, ale nevidím bez přihlášení tlačítka na vložení příspěvku
V logu mám zase
File does not exist: /var/www/html/Joomla/templates/_system, referer: 172.19.11.63/Joomla/index.php?option=com...;id=2&Itemid=297

V templates _system opravdu není, ale řekla bych, že je to záležitost nějakého nastavení php. Budu vděčná za každou radu.
  • Katherine
  • NEPŘÍTOMEN
  • Uživatel

Re: Kunena - vkládání příspěvků jako host, 2 let #95153

To není záležitost "nějakého nastavení", prostě vám chybí systémové soubory Joomly (templates/system/ je součástí instalace...). I proto máte problémy a můžete čekat další.

Jak jste migrovala? Někde se stala chyba.

Jinak to nastavení Kunena je: Nastavení fóra - Zabezpečení - Povolit kolemjdoucím psát příspěvky
  • Bong
  • PŘÍTOMEN
  • Administrátor
I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poslední úprava: 2 let Napsal Bong.

Re: Kunena - vkládání příspěvků jako host, 2 let #95154

Migrovala jsem pomocí scp ze SuSE SLES 10 na CentOS 6.8.
Po migraci se mi nezobrazovalo v Joomle main menu (a taky příspěvky ze simplestforum, ale to jsem zjistila později) .
Původní verze byla Joomla! 1.5.11 Production/Stable [ Vea ] .
Tak jsem provedla novou instalaci verze Joomla! 1.5.26 Stable [ senu takaa ama busani ].
Po připojení původní databáze místo nově nainstalované bylo main menu OK, ale neměla jsem nainstalované některé moduly - docman a simplestforum, které jsem už na síti nenašla (a instalačky jsem neměla zazálohované).

Tak jsem zkoušela postupně dokopírovávat soubory k docmanovi, ale nakonec jsem to vzdala a dokopírovala všechno, co bylo ve staré instalaci navíc - nic jsem nepřepisovala, jen přidala, co chybělo.
Docman se rozběhl, simplestforum zdánlivě taky, ale nezobrazuje vložené příspěvky, jen jejich počet - stejně jako v 1.5.11 po migraci.

Ani ve staré verzi Joomly na starém serveru (kde simplestforum funguje) nemám soubor templates/_system, pouze tam je soubor templates/system - bez podtržítka. Proto jsem usoudila, že to podtržítko je chyba, která nejspíš vznikla chybným nastavením snad php.
  • Katherine
  • NEPŘÍTOMEN
  • Uživatel

Re: Kunena - vkládání příspěvků jako host, 2 let #95156

Nastavení povolení kolemdoucím jsem provedla - zatím to mám v angličtině, ale našla jsem to, problém je, že mi to nefunguje.
  • Katherine
  • NEPŘÍTOMEN
  • Uživatel

Re: Kunena - vkládání příspěvků jako host, 2 let #95157

Přesun provedete tak, že zkopírujete všechny původní soubory do nového umístění + databázi a v configuration.php opravíte cesty. Pro bezproblémový přesun lze využít například Akeeba Backup + Kickstart, který vám vše potřebné naservíruje.

Teprve potom aktualizujete (ne nainstalujete) Joomlu v novém umístění. Pak by mělo vše fungovat na poslední verzi Joomly. Samozřejmě je vhodné aktualizovat i všechna případná rozšíření...

Aktualizaci Joomly provedete tak, že přes FTP nakopírujte, se zachováním struktury, kompletní obsah rozdílového balíčku, nebo balíčku s plnou instalací J1.5.26, do rootu vaší Joomly. Z kopírování vynechte složku installation, pokud jste použila pro aktualizaci balíček s plnou instalací, Pokud se vám ji již podařilo nahrát, prostě je na webu smažte.
  • Bong
  • PŘÍTOMEN
  • Administrátor
I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poslední úprava: 2 let Napsal Bong.

Re: Kunena - vkládání příspěvků jako host, 2 let #95253

Přesun provedete tak, že zkopírujete všechny původní soubory do nového umístění + databázi a v configuration.php opravíte cesty.

Ano, takto jsem prováděla migraci už několikrát bez problémů. Jenže tentokrát jsem narazila na problém, že se nezobrazovalo main menu. Teď jsem zkusila znovu zkopírovat všechno a mainmenu stále nikde.

Podle Vaší rady jsem aktualizovala, ale dostala jsem se do stejného stavu, jako už jsem byla. Od verze 2.5.17 mi začalo fungovat hlavní menu, ale ani po aktualizaci mi nefunguje dobře simplestforum - nezobrazují se příspěvky a na stránce, kde se nezobrazují příspěvky, vidím JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL pod zobrazením počtu stránek.

Kunena neumožňuje vkládat příspěvky jako host. Log už jsem popisovala níž.

Zkusila jsem nahradit php.ini ze starého systému (SLES 10), ale na CentOS to bez úprav nejde.
Díky za každou radu
  • Katherine
  • NEPŘÍTOMEN
  • Uživatel
  • Strana:
  • 1
  • 2
Doba nahrání stránky: 0.35 vteřin

Poslední novinky z fóra

Další témata »

Joomlaportál si prohlíží...

Právě přítomno: 332 hostů a 6 členů

Joomla!® je registrovaná ochranná známka společnosti Open Source Matters. © 2004-2012 JoomlaPortal.cz - provozováno Testudo corp. s.r.o. Powered by Twitter Bootstrap Framework. Design by Linelab.org

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, diskuzních příspěvků a dalších textů je povolenou jen se souhlasem provozovatele.

Domů | Licence | O komunitě Joomla | Kontakty | Hledat na webu