Články

Joomla Day - První, český a hezký

Vytisknout

Asi jste zaregistrovali, že se 1.března 2014 na FIT ČVUT v Praze bude konat JoomlaDay. jedná se o oficiální akci, kterou podporuje globální Joomla team. Jako fanoušek jsem se začal zajímat, co se vlastně bude dít. Zkontaktoval jsem paní Kateřinu Kubovou, která má organizaci na starosti a zjišťoval. Vyměnili jsme si několik e-mailů a z informací, které jsem od ní dostal jsem sestavil tento článek.

 Začněme tím, co už jsem říkal. Pokud se chcete setkat s dalšími Joomláky, vyhraďte si sobotu 1.března. Každou akci tohoto typu určitě obohatí přednášející. Paní Kubová mi řekla, že mezi přednášejícími bude několik zajímavých osobností, nejvíce mne přitahuje osoba Briana Teemana. Tento pán pochází z Velké Británie a je přímo zodpovědný za to že existuje Joomla! a že máme společnost Open Source Matters. Briana však můžete potkat po celém světě, protože často cestuje na různá setkání s uživateli a předpokládám, že nejinak tomu bude i Praze.  Velké množství zkušeností získal také tím, že spolupracuje na projektech pro nevýdělečný sektor. Pokud si chcete udělat ucelenější obrázek, zkuste Brianovu osobní stránku. Pro mne je to jednoznačně člověk, kterého bych si chtěl poslechnout a když to vyjde, tak se s ním i pobavit.

Tohle bude pro fajnšmekry, ale myslím si, že se akce mohou zúčastnit i začátečníci, kteří se dozvědí něco o tom, jak vytvořit své první stránky. Pokročilejší vývojáři se zase mohou dozvědět o nejnovějších trendech. Obchodníci pak mohou získat informace, jak s Joomlou podnikat. Zajímavostí může být i blok pětiminutových přednášek od příchozích. Když máte chuť, dostanete 5 minut prostoru pro sebeprezentaci.

Jak jsem se dozvěděl, program ještě není úplně finální, protože o něm bude možno hlasovat a budete si moci vybrat, co budete chtít slyšet. Máte-li čím přispět, kontaktujte organizátory.

Domovskou stránku akce najdete na adrese www.joomladayprague.org a na můj vkus je podrobnějších informací trochu málo. Ale předpokládám, že s blížícím se termínem jich bude přibývat. Za sebe chci říct - přijdu se na akci podívat a setkat se kýmkoliv, kdo bude mít zájem. Přijdete také?

 

 

 

Diskutujte o tomto článku ve fóru (1 odpovědí).

Joomla!® je registrovaná ochranná známka společnosti Open Source Matters. © 2004-2012 JoomlaPortal.cz - provozováno Testudo corp. s.r.o. Powered by Twitter Bootstrap Framework. Design by Linelab.org

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, diskuzních příspěvků a dalších textů je povolenou jen se souhlasem provozovatele.

Domů | Licence | O komunitě Joomla | Kontakty | Hledat na webu