Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Idea Phoca Cart

20. dub 2014 22:35 #115673
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, díky za nápady.

Platba - jde o to jestli se to hodně využívá - když teď uživatel změní např něco v adrese, musí znovu zadat dopravu (protože doprava se může měnit v závislosti na pravidlech - např. podle země a kraje - to stejný by platilo pro platbu, což teď neplatí, jde o to, že při změně adresy se musí zase zadat platba) - zkusím na to kouknout.

Úplně ideální by pak bylo umožnit filtrovat způsob platby dle zvolené dopravy (např. Česká pošta posílám na dobírku za 20 Kč, PPL ale za 40Kč).

... tohle by měla řešit cena dopravy - a filtrování dopravy, např:

zadám zemi ČR, automaticky se mi zobrazí možnost Česká pošta na dobírku za 20, zadám Slovensko, pak se mi nezobrazí Česká pošta ale PPL za 40 :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

20. dub 2014 22:42 #115674
Odpověď od Linelabcz
Admin
Chválím multiple product images upload a zboží ke stažení

Dorazit:
Vyhledávání, ( s možností volby v adminu: kód, name, popis, atd...)
Řazení, ( s možností volby v adminu: cena, název, rating, a-z, z-a atd...)

Ve volné chvíli pak třeba:
xml pro export zboží
párování platba > doprava :evil:

20. dub 2014 23:46 #115675
Odpověď od Cony
Moderátor

H13 napsal: ... tohle by měla řešit cena dopravy - a filtrování dopravy, např:

zadám zemi ČR, automaticky se mi zobrazí možnost Česká pošta na dobírku za 20, zadám Slovensko, pak se mi nezobrazí Česká pošta ale PPL za 40 :idea:


No tak to řeším ve VM :) Ale není to úplně to pravé, předpokládejme 2 dopravce (ČP a PPL) a dva způsoby platby (Předem a na dobírku). ČP za 70, PPL za 90, poplatek za dobírku u ČP 20, u PPL 40.

To je ve VM řešitelné jedině tak, že ignoruju způsob platby a zavedu dobírku přímo do způsobu dopravy, tak definuju způsoby dopravy jako ČP (70) a ČP na dobírku (90) a PPL (90) a PPL na dobírku (130) - a způsob platby bude jakýsi textík "dle zvoleného způsobu". To jakž takž funguje, ovšem do doby než chci přidat třeba PayPal...

21. dub 2014 01:40 - 21. dub 2014 01:57 #115676
Odpověď od H13
Admin

To je ve VM řešitelné jedině tak, že ignoruju způsob platby a zavedu dobírku přímo do způsobu dopravy, tak definuju způsoby dopravy jako ČP (70) a ČP na dobírku (90) a PPL (90) a PPL na dobírku (130)


To je asi nejrozumnější cesta. Proč by to nefungovalo s paypalem? Prostě se přidají další dva způsoby:
čp předem 70
čp na dobírku 90
ppl předem 90
ppl na dobírku 130
čp paypal 70
ppl paypal 90


Všeobecně jsou zde limity - doprava se vybírá před platbou a ne naopak, to by taky mohlo skončit nekonečným cyklem: vyberu dopravu a na základě dopravy se mi změní podmínky platby, vyberu platbu a na základě platby se mi změní podmínky dopravy, a takto pořád dokola.

Řešením může být zpoplatnění platby:
čp 50
ppl 70

vyberu čp a zobrazí se mi dvě platební metody:
na dobírku + 20 (celkem 70)
předem + 20 (celkem 90)

Ovšem to už může být celkem zmatečný jak pro nakupujícího tak pro prodejce, protože do toho ještě může vstoupit DPH. Zkusím se na to podívat, ale jestli to jde vyřešit prvním způsobem, bylo by to pro všechny strany přehlednější :idea:

Každopádně vazba doprava x platba by asi měla existovat. Příklad:

V administraci nastavím, že platba A se zobrazí jen u dopravy A a platba B jen u dopravy B, platba C se zobrazí u všech možných doprav.

Tedy návaznost:
- uživatel vybere stát ČR, zobrazí se mu doprava pro ČR a na tu dopravu bude navazovat platba, která bude uzpůsobena dopravě.
- pokud vybere stát Slovensko, zobrazí se jiná doprava a na tu může být navázána jiná platba, popř. platby

Otázka je zda komplikovat systém, který má být co nejjednodušší a zavést poplatek za platbu (+ jeho možné DPH)? Nebo prostě tyto poplatky řešit ve více variantách dopravy?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

21. dub 2014 23:05 #115690
Odpověď od Cony
Moderátor

H13 napsal: Otázka je zda komplikovat systém, který má být co nejjednodušší a zavést poplatek za platbu (+ jeho možné DPH)? Nebo prostě tyto poplatky řešit ve více variantách dopravy?


To je asi ta nejpodstatnější otázka, z mé zkušenosti to ale provozovatelé eshopů vyžadují. Jak píšete, řešitelné to je vše na úrovni dopravy, ale pak je v podstatě způsob platby k ničemu, degraduje se na pouhou jedinou volbu a z hlediska přehlednosti by pak bylo skoro lepší ho tam nemít a dopravu nazvat "doprava a platba". Při větším množství dopravců (řekněme ČP, PPL a osobní odběr) a větším množství plateb (dobírka, na účet, PayPal a např. GoPay) to však udělá poměrně velké pole možností, které bude pro zákazníky poněkud matoucí (zde by to bylo 12 kombinovaných možností místo tří doprav a následně 4 plateb). Kvůli osobnímu odběru navíc musíte vymýšlet název způsobu platby dobírkou, tak aby nepůsobil nepatřičně :)

Nekonečný cyklus by hrozit neměl, protože při výběru platby by mi již systém měl nabídnout jen ty způsoby, které odpovídají filtrům. Tj. pouze ty, které odpovídají zvolenému způsobu dopravy. Při případné následné změně dopravy by stačilo jen odkontrolovat, zda zvolený způsob platby je v povoleném seznamu a pokud ne, zachovat se jako při prvotní volbě (nezvolit žádný, případně zvolit první / výchozí apod.)

22. dub 2014 00:00 #115691
Odpověď od H13
Admin

Nekonečný cyklus by hrozit neměl, protože při výběru platby by mi již systém měl nabídnout jen ty způsoby, které odpovídají filtrům. Tj. pouze ty, které odpovídají zvolenému způsobu dopravy. Při případné následné změně dopravy by stačilo jen odkontrolovat, zda zvolený způsob platby je v povoleném seznamu a pokud ne, zachovat se jako při prvotní volbě (nezvolit žádný, případně zvolit první / výchozí apod.)


No myslel jsem to jako závislost obou dvou navzájem, což by byl problém, pokud vybereš dopravu, podle ní se uzpůsobí platba, pokud by ale byla doprava závislá opačně na platbě, výběrem platby by zase došlo k tomu, že by mohla přibýt/ubýt další možnost v dopravě, pokud by se vybrala ta, zase by mohla přibýt/ubýt možnost v platbě, atd.atd. Ale to by bylo hodně špatný řešení, takže v podstatě zůstávají dva nezávislý body:

1) možnost platby být závislá na dopravě (vybere se doprava a na základě výběru dopravy se vyselektují položky pro platbu) - to zní logicky, a je to tuším proveditelný - prostě se k platbě přiřadí, že se jako možnost zobrazí jen v případě určité dopravy ...

2) cena za platbu (plus možnost: bez DPH, DPH, s DPH)

Zatímco 1) je asi jasná, u 2) by to nějak mělo hrát s účetnictvím, tedy ty pravidla by měly být takový, aby to pak odpovídalo účetnictví - s tímhle já žádnou zkušenost nemám a na faktuře jsem ještě neviděl "poplatek" za platbu. Tedy bylo by dobrý, pokud s tím má někdo zkušenosti (jak se to zobrazí v objednávce, jak potom na faktuře, jak to jde do účetnictví, atd.)

Díky.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum