Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

správna organizácia článkov bez duplicity

15. říj 2018 13:10 #137268
správna organizácia článkov bez duplicity od Martin Balko
Začátečník
Ahojte,

Prosím vás vedel by mi niekto vysvetliť ako vytvárať štruktúru článkov a kategórii článkov tak, aby nedochádzalo k žiadnej duplicite?

Niekde píšu, že každý článok by mal mať vytvorenú svoju vlastnú položku v menu - a dané menu a položka musí byť aktívna, avšak nemusí byť viditeľná na webe s pomocou nejakého menu modulu.

Keďže na stránke som našiel veľa rôznych duplicít, vyskúšal som to s jednou kategóriou článkov - pre danú kategóriu som vytvoril menu, a pre každý článok položku v tomto menu - a menu som ale na stránke nezobrazil.

Dané články zobrazujem na stránke cez hlavné menu, kliknutím na zobrazenie celej kategórie:
www.parfumylacno.sk/vyber-parfumu/vyber-parfumu

pri niektorých článkoch to funguje, napr:
www.parfumylacno.sk/vyber-parfumu/vyber-...mu/57-vahy-a-parfemy

avšak pri niektorých je v tom úplný bordel a funguju tam minimálne 2 url a mieša tam aj 2 nadpisy:
defaultne tam funguje táto url
www.parfumylacno.sk/ryby-a-parfemy
no po manuálnom zadaní funguje aj táto: www.parfumylacno.sk/vyber-parfumu/vyber-...mu/62-ryby-a-parfemy

a myslel som, že takýtmo spôsobom bude fungovať len url :
www.parfumylacno.sk/vyber-parfumu/vyber-...mu/62-ryby-a-parfemy
a už žiadna iná na tento článok..

Vedel by mi niekto poradiť ako upraviť štruktúru a hierarchiu článkov, menu, položiek menu aby fungovali všetky články správne a aby mal každý článok (všetky staré a aj nové ktoré budem pridávať) len 1 URL adresu? Bez duplicít?

Ďakujem

Majiteľ parfumérie parfumylacno s lacnými parfumami Fm Group vo svetových vôňach, kvalitné napodobneniny originálnych parfémov.

15. říj 2018 14:03 #137269
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
v první řadě považuji za chybné, že má každý článek svoje menu.
Menu má mít článek na který se někde přímo odkazujete, ale také to není nutné.
Pokud se z menu odkazujete na kategorii, neděláte i položky menu odkazující na jednotlivé články.

Ta duplicita názvu je název z menu (titulek stránky) a název článku.

Zkuste si prvně vypnout všechny takto vytvořené položky menu a uvidíte, co to udělá.

Vypněte si také na chvíli přátelská url, ať vidíte z jakého menu jsou články zrovna volány.

15. říj 2018 14:35 #137270
Odpověď od Cony
Moderátor
Hlavně, to že URL funguje ještě není duplicita. Aby to duplicita byla, musel by to URL nějak vyhledávač "zjistit". Pokud nebudete mít někde ručně zadané duplicitní URL, nikde se nezobrazí, vyhledávač o něm neví, tj. není to duplicita.

Obecně existuje v podstatě nekonečné množství URL adres, kterými lze na jakýkoliv článek odkázat. Důležité ale je, co vidí vyhledávače.

Powered by Fórum