Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Web na Ftp

12. zář 2018 01:22 #137037
Web na Ftp od Zdenek Hadrava
Uživatel
Dobrý den,
mám dotaz kysi jsem si koupil stránky od jednoho hocha konkrétně v roce 2014 a dal mi je na cd jsou v joomle na cd je obsah ftp a záloha db.
když importuji db na můj server a nahraju obsah ftp na ftp a nastavím v configu nového usera a tak. tak po zadání domény se mi zobrazí prázdná stránka ani žádná chyba db nebo tak je možné že tam mám nastavit ještě něco někde??

12. zář 2018 01:48 #137039
Odpověď od Cony
Moderátor
Může to být tisíc a jedna věc. Bílá stránka znamená závažnou chybu, která brání spuštění skriptu PHP. Otázkou je, jestli máte vše dobře nakopírováno, se správnými právy souborů apod. Pokud ano, může to být nějaká nekompatibilita v Joomla / Šabloně / Pluginu nebo čemkoliv jiném s verzí PHP kterou teď máte na serveru. V první řadě si povolte zobrazování chyb - v souboru configuration.php nastavte hodnotu error_reporting na development. Pak by se měla zobrazit nějaká chyba, a od té můžete začít.

Pokud je to pro Vás španělská vesnice, raději si najděte někoho kdo Vám stránky zprovozní.

12. zář 2018 01:51 - 12. zář 2018 01:51 #137040
Odpověď od Zdenek Hadrava
Uživatel
při zobrazení chyb je na celé stránce toto "Notice: Array to string conversion in /home/zefram/web/ziju/libraries/framework/Joomla/Registry/Registry.php on line 419"


mám pocit že bude problém s php ale co stím ??

Nechci si na to nikoho hledat chci to zkusit

12. zář 2018 05:45 #137041
Odpověď od Bong
Moderátor
Upřesněte si co vlastně máte k dispozici. Hlavně verze Joomly, verze PHP na serveru, hosting a způsob jakým jste zálohu na web nahrával. Jinak je to věštění z koule.

Příčiny bílé stránky se tu řeší léta: www.joomlaportal.cz/forum/74-ostatni-dis...it=6&start=12#103996

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

12. zář 2018 08:39 #137043
Odpověď od Zdenek Hadrava
Uživatel
Je to můj vlastní hosting mám tam verzi php 7.2 v indexu v popisech se píše že tato verze joomli potřebuje 5.3 ale přijde mi jako hloupost ponížit na serveru php . jinak na hostingu mám nejnovější apache mysql a jak jsem říkal php 7.2 a ubutu a verze joomli kterou mi tam nechal je 3.3.3

12. zář 2018 09:51 #137044
Odpověď od HonzaG
Moderátor
Ahoj,
to co je Tvé asi nebude hosting, ale pronajatý VPS, že?
Joomla 3.3.3 požaduje minimálně PHP 5.3, optimálně 5.6 nebo 7, viz informace zde:
downloads.joomla.org/technical-requirements

Protože s Joomlou nemáš zkušenosti, začal bych tím, že na tom serveru nainstaluješ čistou Joomlu a pokud bude chodit (žádná bílá stránka), tak bych pokračoval nasazením té Joomly z CD:
- zazálohuju si funkční config
- smažu soubory i data v databázi
- nakopíruju data na FTP a naimportuju zálohu databáze
- nastavím configuration.php podle funkčního vzoru. Musíš nastavit kromě přihlášení k DB, ještě cesty v public $log_path a public $tmp_path

Hodně zdaru

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

Powered by Fórum