Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Nějaký trik na cron, Akeebu a Autoupdate?

07. úno 2018 13:07 #134101
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Na jednom hostingu mam managed server s Nginxem, takze tam by to mohlo byt. Zjistim. Nicmene te dokumentaci nerozumim, takze to dohromady asi nedam. Mohl bys napsat, ve zkratce, jestli tim docilim toho, co chci? Akeebu mam free a pokud me pamet neklame, tak tam se cron pouzit asi neda, ale jde delat zalohu jen nejak pres frontend (a to nevim, jestli jde nastavit cronem, mozna jo).

07. úno 2018 14:06 #134102
Odpověď od Cony
Moderátor
Ve free verzi nejde tuším to zálohování přes URL, ten CLI skript tam je, takže ten bude fungovat.

07. úno 2018 14:23 - 07. úno 2018 14:26 #134103
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Uz jsem se ptal na hostingu. Tak cekam na odpoved. Nicmene to asi neresi to casovani. Aby se Akeeba nejak zalohovala po vydani nove verze a teprve pak, aby se spustil autoupdate. Jenze ted me napadlo, ze to nejak jit musi, protoze kdyz si kliknu v asminu na aktualizovat, tak se prvne spusti zaloha Akeeby. Takze to stisknuti "aktualizace" musi smerovat na nejakou konkretni adresu. Tu kdyby se nejak povedlo vypatrat, tak by se s tim pak dalo pracovat dal, ne? Nejsem programator, takze mozna placam kraviny, ale logicky to je. To kliknuti proste spusti Akeebu a teprve pak se Joomla sama aktualizuje. Takze timto by se to asi nejak vyresilo, ne?

07. úno 2018 21:34 - 07. úno 2018 21:36 #134115
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
zkuste třeba tohle: www.webcron.org/
levné a jednoduché
cron spuštěný z hostingu dost často správně nefunguje

konec konců vše máte v akeebě v plánování automatických záloh

08. úno 2018 08:02 #134121
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Webcron znam, ale to nema smysl, kdyz mam cron na hostingu a muzu to spoustet i pres to CLI, jak jsem se vcera ptal. Takze to zkusim prvne pres to.

Automaticky planovani zaloh neresi muj problem. Nepotrebuju automaticky, hledal jsem neco, co je schopno zalohovat teprve po tom, co vyjde aktualizace.

No a to rozrireni autoupdate je pry bezpecnostni dira jako hrom, jak mne sdelili na hostingu, protoze jakykoli Pepik muze aktualizovat muj web bez toho, aniz by se prihlasil do administrace. Takze autoupdate velmi pravdepodobne zase odinstaluju.

08. úno 2018 10:52 - 08. úno 2018 10:54 #134123
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
jaki jsem psal, často cron na hostingu neprovede zálohu, bývají tam omezení na max_execution_time, ale zkuste to , uvidíte.

Můžete použít webcron, WGet, cURL,script PHP a URL

Powered by Fórum