Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

First Byte Time

18. led 2018 12:10 #133872
First Byte Time od ma®vays
Návštěvník
Ahoj.
Existují nějaké online nástroje či analyzátory, které by mi tenhle problém pomohly nějak vyřešit? Vše co znám mi jen stroze oznámí, že ho mám na daném webu špatný. A kromě času (okolo 5s) se víc nedozvím. Na hostingu mi sdělili, že se jim "tam někde" zobrazuje, že má moje vstupní stránka moc přesměrování. Původně jsem si myslel, že to je způsobeno načítáním externího obsahu,ale ten se začne načítat až potom.

jde o starší web na j2,5 a ten problém se projevuje pouze na indexu.

18. led 2018 12:35 #133873
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Spolehlive to resi zmena sablony nebo hostingu nebo obojiho. Jiny reseni jsem nenasel.

18. led 2018 15:32 #133874
Odpověď od Cony
Moderátor
Nebo ještě promazáním "užitečných" pluginů. Některé dokáží web hodně zpomalit.
Samozřejmě zapnutá Cache apod. je první podmínkou.

18. led 2018 17:32 #133878
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja jsem zatim za roky badani prisel na to, ze uplne nejdulezitejsi je sablona a za ni hosting. S pluginy jsem problem snad nemel nebo ho neumim odhalit.

18. led 2018 18:34 #133879
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Tak to otestuju. švihnu tam nějakou koupenou šablonu a uvidíme :)

24. kvě 2018 06:59 #135919
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Mno my nad tím strávili asi 40 hodin optimalizace kódu pro renderování na straně zákazníka (async, defer, ...)
a asi 20 hodin externisty pro vypnutí joomla cache a nasazení jiného sytému a nakonec změnu instalace apache serveru.

Nyní máme Fiirst Time Byte 200ms na eshopu s přístupem 50 lidí denně v jeden okamžik...

Stejně nejsem spokojen ještě, ale to budou další hodiny ladění a sjednocování JS a CSS do jednoho souboru, to už bude hard core práce.

Základ je
- upravit apache nebo aspon httacess
- nasadit cachování do statických stránek s možností automatického dynamického reloadu při změně
- optimalizovat kód modulů a pluginů a pohlídat si kdy se co správně renderuje
- vyhodit artio :))))
- optimalizovat velikosti obrázků, JS, CSS

a další a další.

Hodně o tom sikutují na GTMetrix a Joomlu tam řeší poměrně často. Standardně Joomla+šablona+hosting za 100 = 15 sekund :))))

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum