Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Změna koncovky (en-->cs)

17. říj 2017 12:08 #132630
Změna koncovky (en-->cs) od František Skřivánek
Uživatel
Zdravím,

v Joomle jsem absolutní začátečník. Vytvořil jsem web v defaultním jazyce, tj. anglicky a cokoli bylo potřeba jsem počeštil funkcí override (en-GB-site). Chtěl bych ale jazyk (se vším co k tomu náleží - language tag, url language code i img vlajky v content languages) změnit z EN na cs-CZ bez toho, aby se mi jakýmkoli způsobem pokazily odkazy a angličtinu bych mohl následně přidat také (tj. aby si Joomla myslela, že se jedná o cs-CZ a ne EN).

Je způsob jak to udělat, nebo se musí jet nanovo?
Děkuji

17. říj 2017 17:11 #132631
Odpověď od Bong
Moderátor
Nechapu o co se s Prepsanim jazyku snazite. Joomlu prekladat nemusite. Staci, kdyz si nahrajete potrebne jazyky prekladu.
Stejne tak i pro pripadna rozsireni, ktera mate nainstalovana.

Joomlu pak prepnete do modu vicejazycnych stranek (bud dle dokumentace nebo navodu jsou na internetu hromady) a pak uz jen vkladate obsah, polozky menu, moduly, atd a prirazujete jazyk.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. říj 2017 08:44 #132634
Odpověď od František Skřivánek
Uživatel
Děkuji za odpověď,

v Přepsání jsem hlavně počešťoval pluginy - především Virtuemart, nepřekládal jsem admin, ale user.
Web je jinak hotový - znamená to tedy, že všem položkám musím přiřadit jiný jazyk
a přeložené texty opět přeložit.

Otázka tedy zodpovězena,
děkuji a přeji fajn zbytek týdne.

18. říj 2017 11:25 - 18. říj 2017 11:38 #132635
Odpověď od Bong
Moderátor
Ale pro Virtuemart také existuje čeština :-)
A pokud nemáte Joomlu nastavenu jako vícejazyčnou a nainstalujete VM, tak později budete mít problémy, protože vám budou chybět databázové tabulky pro nový jazyk...

Já netuším jestli rozumíte jak fungují překlady Joomly a komponent. Správný jazyk (pokud existuje) se vám automaticky zobrazí podle použitého prohlížeče - jazyka, nebo lokality odkud je uživatel připojen. A nemusíte mít stránky nastavené jako vícejazyčné.

To pro obsah (články, položky Virtuemart, ...) musíte mít nastavené jazyky a povolené příslušné pluginy a moduly a jazyky správně přiřazeny obsahu.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: František Skřivánek

08. lis 2017 14:06 #132914
Odpověď od František Skřivánek
Uživatel
Dobrý den,

takže problém skutečně byl ten, že v základu byla en jako verze výchozí. Po zapnutí cz verze v templatu (jakožto defaultního jazyka) bylo nutno vytvořit ve virtuamartu nové kategorie a položky menu ( Virtuemart musel předtím být také přehozen na češtinu). I když ale mám češtinu mezi jazyky pro Virtuemart i v joomla template nainstalovaný, stejně se text v okýnku produktu nemění na český ("back to", "sales price", "ask questions about product"...).
Musí se odstranit a znovu instalovat Virtuemart, aby se jazyky nahodily?

Přikládám screeny a za případnou radu děkuji

08. lis 2017 19:10 #132917
Odpověď od Bong
Moderátor
Když máte v Joomle nastavenu angličtinu pro administraci, bude VM (a další rozšíření) pochopitelně také anglicky.

Nastavte si v Jazyky: Instalované (veřejná část) a Jazyky: Instalované (administrátor) češtinu jako výchozí.
Případně si zkontrolujte, zda máte ve vašem uživatelském profilu Jazyk administrace a Jazyk stránek nastaveny na Použít výchozí...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum