Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Pád několika webů najednou

Pád několika webů najednou 10. říj 2017 09:50 #132545

Prosím tě, jak tomu mám rozumět?
  • ma®vays
  • Joomla Expert
  • Obdržená poděkování 123
<a href="hosting.blueboard.cz/?pk=martin89PKP">Hosting Blueboard.cz"/>
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pád několika webů najednou 10. říj 2017 10:47 #132547

Už 27.9. byla nahlášena chyba v pluginu pro GoogleMaps pro Joomlu. Je tam chyba, která útočníkovi umožňuje dělat DOS útoky (alias Gateway 504 chyby). respektive ta chyba je tam už od roku 2014. Oprava nebyla provedena řádně....

Rychlým řešením je deaktivace pluginu. Dalšími kroky je aktualizace pluginu nebo náhrada za jiný, který už tu chybu nebude obsahovat. To už jsem nezkoumal, budeš muset sám.

Doporučuji na některém refrenčním webu vypnout a počkat, co se stane. Pokud tio bude řešení, upgradovat plugin/použít jiný....
  • svatas
  • Moderátor
  • Hlava české komunity a dvorní překladatel
  • Obdržená poděkování 325
Dnes už bývala hlava české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.
Následující uživatel poděkoval: ma®vays

Pád několika webů najednou 11. říj 2017 09:44 #132562

Marve, to že podpora hostingu mlčí a neví myslíš vážně? To jako WEDOSu něco klekne a oni neví proč? Proč tam máš proboha weby? :-(

Samozřejmě, že může něco kleknou a děje se to všude, nelze se nějak efektivně se stoprocentní účinností bránit, ale jakmile se klient ozve u nás, vždy mu přesně umíme odpovědět proč a co shazuje jeho web (). Ano, může to být v určitých případech (nějaké hlubší analýzy na vyžádání) zpoplatněno, ale vždy prostě víme a komunikujeme.
  • XarlieN
  • NYNÍ ONLINE
  • Zkušený uživatel
  • Obdržená poděkování 153
http://itx.cz - komplexní služby v IT a vše pro Joomla - šablony, komponenty, moduly, servis ... http://hostime.cz - webhosting nejen s podporou Joomla

Pád několika webů najednou 11. říj 2017 10:09 #132563

XarlieN napsal:
Marve, to že podpora hostingu mlčí a neví myslíš vážně? To jako WEDOSu něco klekne a oni neví proč? Proč tam máš proboha weby? :-(

Samozřejmě, že může něco kleknou a děje se to všude, nelze se nějak efektivně se stoprocentní účinností bránit, ale jakmile se klient ozve u nás, vždy mu přesně umíme odpovědět proč a co shazuje jeho web (). Ano, může to být v určitých případech (nějaké hlubší analýzy na vyžádání) zpoplatněno, ale vždy prostě víme a komunikujeme.

Ahoj. Myslím. Dle komunikace to vypadalo asi tak, že jsem nahlásil problém na dvou hostinzích. oni se koukli na kontrolky, zjistili, že žádná nesvítí červeně, tak mi oznámili, že nemají žádné výpadky, tudíž bude problém u mě a stím mi nepomůžou. Akorát mi doporučili zapnout eror a access logy. Nejsem technicky zdatný, ale předpokládám, že pokud šlo o hackerské DDos útoky, tak to museli poznat, nebo se mýlím?

Když jsem pak zjistil, že mi to dělá i u webů, které mám jinde, přestal jsem wedos řešit . . . .
  • ma®vays
  • Joomla Expert
  • Obdržená poděkování 123
<a href="hosting.blueboard.cz/?pk=martin89PKP">Hosting Blueboard.cz"/>
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.108 sekund

Nové možnosti

Fórum umožňuje využít službu Tapatalk z vašeho mobilního zařízení.

Poslední novinky z fóra

Další témata »

Joomlaportál si prohlíží...

Právě přítomno: 849 hostů a 5 členů

Joomla!® je registrovaná ochranná známka společnosti Open Source Matters. © 2004-2012 JoomlaPortal.cz - provozováno Testudo corp. s.r.o. Powered by Twitter Bootstrap Framework. Design by Linelab.org

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, diskuzních příspěvků a dalších textů je povolenou jen se souhlasem provozovatele.

Domů | Licence | O komunitě Joomla | Kontakty | Hledat na webu