Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea JoomlaBundle (Světově první ALL in ONE balíček)

04. kvě 2017 16:19 - 04. kvě 2017 16:23 #131262
Zdravím,

zajímaly by mě vaše názory a feedback ohledně JoomlaBundle ALL in ONE baličku?
Jde o Světově První ALL in ONE balíček, který v sobě ukrývá přes 1000 Prémiových šablon a přes 500 Prémiových rozšíření z více než 40 Prémiových Joomla! klubů.

Budu rád, když se podělíte o vaše názory. Určitě napište vaše pocity atd..
Kampaň byla spuštěna 1 Května, takže vše je teprve na začátku vývoje.

Kompletní informace na Indiegogo kampani:
www.indiegogo.com/projects/the-world-s-f...e-bundle-for-joomla/




S pozdravem,
Danie Majio, Zakladatel JoomlaBundle

04. kvě 2017 18:59 #131265
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak nevím, na první pohled mi to přijde jako snaha zneužití GNU/GPL - tj. nakoupím licence od všech a pak je budu rozprodávat dál. Nakoupím členství za 7000 USD, když vyberu víc, jsem zdarma v plusu, když ne, zavřu to... Aktualizace nepůjdou, protože od třetích stran nebudu mít aktualizační klíče.

Pokud se pletu a máte připravenou dohodu se všemi zmíněnými stranami, opravte mně.

Máte alespoň povoleno používat Joomla logo a název ve vlastním projektu?

Na producthunt.com Vám příspěvek už smazali, tady se zaregistrujete a dáváte si reklamu...

Co admini na to, nepovolená reklama, nebo zajímavý projekt?

04. kvě 2017 20:07 - 04. kvě 2017 20:15 #131266
Odpověď od Danie
Uživatel
Cony: Očekával jsem jiný druh myšlení a zpětné vazby. Přeci jen celý startup je teprve na začátku vývoje - takovéto kritické a negativní myšlení je v tuto chvíli nepodstatné.

Nicméně se pokusím odpověďet.

Tak nevím, na první pohled mi to přijde jako snaha zneužití GNU/GPL - tj. nakoupím licence od všech a pak je budu rozprodávat dál. Nakoupím členství za 7000 USD, když vyberu víc, jsem zdarma v plusu, když ne, zavřu to... Aktualizace nepůjdou, protože od třetích stran nebudu mít aktualizační klíče.

Pokud se pletu a máte připravenou dohodu se všemi zmíněnými stranami, opravte mně.

Aktualizace budou řešeny přes naše rozšíření (platformu). API aktualizační klíče v tomto případě nebudou potřeba.
U některých klubů, které vyžadují k první aktivaci aktivační klíče, budou tyto klíče poskytnuty na základě domluvy s konkrétním klubem - klíč bude stejný pro všechny, jinak budou klíče generovány unikátně pro jednotlivou doménu zvlášť.

Máte alespoň povoleno používat Joomla logo a název ve vlastním projektu?

Tyto záležitosti se budou řešit až na samotném konci kampaně.

Na producthunt.com Vám příspěvek už smazali, tady se zaregistrujete a dáváte si reklamu...

Včera jsem požádal o smazání příspěvku administrátory ProductHuntu. Důvod byl ten, že Joomla! jako taková má velmi nízkou popularitu a tak příspěvek nikoho nezaujal. ProdoctHunt je server, který slouží pro představování nových a zajímavých startupů, čímž JoomlaBundle je, ale Joomla! není vůbec známa v této komunitě.

Účelem tohoto vlákna je pouze feedback.

04. kvě 2017 22:53 #131269
Odpověď od Cony
Moderátor
Feedback na co? Na Váš podnikatelský záměr? Ten jsem napsal. Dokážete to domyslet do extrému? Tj. všichni si budou kupovat rozšíření u Vás a ne u vývojáře. Vývojář si nevydělá - zavře krám. Co budete prodávat pak? V krajním případě vývojáře natolik znechutíte, že začnou řešit různé licencování na konkrétní server apod. a znepříjemníte nám tak život všem.

takovéto kritické a negativní myšlení je v tuto chvíli nepodstatné


A kdy jindy přemýšlet kriticky než na samém začátku. Až do toho vrazíte hromadu času a peněz bude už pozdě...

V tuto chvíli lákáte lidi na cosi co nemáte vůbec s nikým dohodnuté, a přijde mi ani moc domyšlené.

05. kvě 2017 05:58 - 05. kvě 2017 06:12 #131271
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Dobré ránko, musím se připojit ke Conymu, nedá mi to. Prakticky ve všem s ním souhlasím.

Možná máte hezkou myšlenku, ale vývojáři, kteří by do toho s Vámi šli a pochybuji, že se tu bavíme o větších hráčích jako Rocket, YOO apod šli do podobného projektu.

Proč by to dělali? Proč si bourat zajetý, lety ověřený vlastní obchodní model a jít do toho Vašeho? Co bude mít za přínos pro ně?

A to nepočítám, že Váš model není v současné době například slučitelný s podmínkami YOOtheme, kde sice jako developer máte kompletní přístup k šablonám i Widgetkitu, ale v podmínkách je jasně a stručně psané, že nesmíte přeprodávat a ani šířit jejich šablony žádnou jinou cestou v elektronické podobě.

Můžete pouze a téhdy pokud je to projekt pro Vašeho klienta (upozorňuji klienta) provést vlastní instalaci na jeho ftp rozbalením souborů a nesmíte nebo neměl by jste jim poskytnout zip instalaci balíčků a vložit doménu do databáze. A ještě licence je rozdílná pro www i non www projekt v závislosti na instanci Joomly kde je instalována. S tím taky počítáte?

Jak například chcete řešit tento problém aby jste splnil podmínky YOOtheme a nepovídejte o extra dohodě. Tu nemáte a dokud Vám ji nedají jsou jedny licenční podmínky.

Proč třeba YOOtheme by měnil své, lety stejné licenční podmínky nebo Vám dával výjimku a řezal si tak pod sebou větev?

Myslím, že mnoho ostatních vývojářů na tom bude podobně, anebo se pletu a budete mít natolik silný support, že budete schopni klientům provádět instalace aby jste podmínky splnil?

Co takový support na to množství šablon, rozšíření? Myslíte, že budete jenom přeprodávat a support bude na výrobci? Primárně klient když bude mít problém obrátí se na Vás, po Vás bude chtít urgentní řešení problémů né po výrobci od kterého to nekoupil, ale od Vás jako od prodejce. Na to jste připraven?

Dělat support pro xxx né-li xxxx produktů? Máte pro support podobného rozsahu vymyšlen rozumný systém jak požadavky v rozumném čase odbavit?

Chcete klienty odpálkovat k výrobci ať jdou škemrat o support k nim? Proč by výrobce dával support, když to je Váš klient a né jeho? Support si platíte vy né klient. Takto bych mohl pokračovat dál a dál. Máte to promyšlené nebo to je hurá akce?

Myslet na nejhorší je základ předcházení problémů nikoliv negativní myšlení.

Ps: zajimal by mě názor například H13 nebo Linelab.

Přeji hezký pátek a slunný víkend :-)

05. kvě 2017 11:43 - 05. kvě 2017 11:53 #131272
Odpověď od Danie
Uživatel
JoomlaBundle je cílena především na Joomla! nováčky, kterým nabídne hlavně tyto výhody:
- All in One řešení
- Ready to Use
- Selektovaný výběr špičkového prémiového obsahu (šablon, rozšíření a builderů)
- Žádné zbytečné plýtvání stovek hodin hledáním, testováním správného rozšíření, šablon atd...
- Žádné zbytečné plýtvání stovek hodin pročítáním diskuzní fòr
- Žádné zbytečné plýtvání stovek až tisíců dolarů za šablony, rozšíření a poradenské služby
- Chci mít k dispozici pouze to nejlepší
- Platba pouze jedenkrát
- Podpora PayPal platby (v budoucnu další plat. metody)
- Předplatné - měsíc nebo rok
- Předpřipravene scénáře (kategorie)
- JoomlaBundle rozšíření

1) Jsem Joomla! nováček, potřebuji vytvořit pokročilý a moderní web (mám xx kritérií), mám omezený rozpočet a čas. Kolik času a peněz budu muset vyplýtvat, abych se dopracoval k řešení? Čím mám začít? Napište mi v jedné větě řešení.

2) Mám k dispozici pouze 10 dolarů a mininum času. Potřebuji to nejlepší hned! Žádné kompromisy! Co mi doporučíte?

3) Chci začít v Joomla! nové projekty na více doménách na 1 rok? Pro začátek mám omezený rozpočet 80-100 dolarů. Co mi doporučíte?

4) Jak se vyhnu zbytečnému hledání vhodných rozšíření, šablon, kompatibility, pročítání fór, článků?

5) Mám použít šablony nebo drag&drop buildery? Ukažte mi, který builder bude nejvoděnější pro můj projekt.

...

Na tich 5 otázek se nabízí celkem 3 odpovědi:
a) JoomlaBundle
b) Dinosauři a pravěk. Připravte si obrovské množství času a peněz. A hlavně pevné nervy! Vítejte v pravěku!
c) Zvolte si jiný CMS.

Osobně z mým předchozích zkušenostech bych volil pouze variantu a) a c). Podobná varianta k odpovědi a) pro Joomla nikdy v minulosti neexistovala, proto většina volí jiné CMS.

JoomlaBundle má fungovat na velmi podobném principu jako Netflix, Tidal/Spotify a Uber. Vše co napsal výše, je obsaženo v odkazované kampani na Indiegogo. Nechápu, proč se zde zaměřujete na licencování a negativní styl reakcí. Přečetly jste si celou kampaň, nebo jste to rychle proletěli? Ve které chvíli jste začali uvažovat negativně?Jestli to bylo během čtení kampaně, tak prosím napište v jaké části to bylo.

RocketTheme a YooTheme jsou v balíčku pouze z důvodu že nabízejí Developer plány a mají aktualizované šablony každý měsic. Jinak nejsou ničím moc zajímavý (jsou to velcí dinosauři), respektive existují lepší možnosti. V tomto ohledu je pouze na nás, zda v balíčku budou nebo ne.

Powered by Fórum