Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Joomla a cookies

26. čvn 2016 18:40 #127409
Joomla a cookies od Karl
Uživatel
Jako amatér, dělám jedny webovky, které jdou brzy do světa.
1) V jakém případě musím na stránky přidat dotaz/oznam o cookie?
2) Lze technicky definovat nějaké pravidlo typu "Vždy když bude na mých stránkách v "prozkoumat"/Resources/Cookies to a to" tak musíš umístit souhlas k užívání Cookies ?
Pokud ano, pomůžete mi s takovou definicí ?
3) Pokud vyplyne, že takový souhlas potřebuji, jaké free rozšíření (bez reklamy) mi používáte/doporučujete?

Našel jsem spoustu informací na inetu o tom, že dle EU se toto musí umisťovat a že je to vopruz a nesmysl atd... Já teď ale jen řeším to, aby dílo, které předám bylo legislativně v rámci možností v pořádku. A přiznám se, že s vývojem webu se teprve seznamuji. :sick:

Pokud jsem něco přehlédl zde na fóru, tak se moc omlouvám, neb jsem hledal.

Kárl

26. čvn 2016 22:13 - 26. čvn 2016 22:15 #127415
Odpověď od Bong
Moderátor
Jestli si se stránkami hrajete, nebo chytáte web pro hasiče z Horní Dolní, pak žádné upozornění dávat nemusíte. To se týká webů využívajících služby jako Google AdSense nebo Google Analytics, případně podobné služby od jiných společností.

1) Informace o tomto najdete na stránkách www.cookiechoices.org

2 a 3) Pokud chcete upozornění zobrazovat v Joomle použijte nějaký plugin či modul. Ty z češtinou najdete na www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/tag?tagid=38 Stačí nainstalovat, nainstalovat češtinu a povolit. Nic složitého nemusíte vymýšlet.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Karl

27. čvn 2016 05:34 #127417
Odpověď od Karl
Uživatel
Nooo asi je to na hraně - jde o rodinný hotel, nic mega v metropoli, ale ti hasiči už to také nejsou ...
Google Analytics tam bude, takže to tam fouknu

Nicméně by mě zajímalo(pro další projekty), mimo služby Googlu, kdy poznám, že cookies jedou ?
Odvozuji, že banner s Facebookem bude podobný, ale mám nějakou možnost rozpoznat cookies nějak technicky? Například bych tápal, u použití samostatné Joomly s možností přihlášení...

velmi oceňuji Vaší pomoc

Kárl

27. čvn 2016 06:23 - 27. čvn 2016 06:24 #127418
Odpověď od Bong
Moderátor
Cookies fičí sítí neustále. Řešte to pouze na webech kde máte zmiňované přidané služby od Google (případně dalších stran), kvůli tomto "superšmírování" to vlastně vzniklo. Na jiných to není potřeba.

Pro jednoduchost doporučuji použít Cookies CK. Tam není opravdu potřeba nic nastavovat, stačí jen povolit a máte splněno.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Karl

Powered by Fórum