Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak na Referrer Spam?

01. čvn 2015 20:05 - 01. čvn 2015 20:06 #121994
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ahoj, ja programovani nerozumim, ale kdyz si predstavim, ze k tomu, aby o tobe aplikace ziskala vse co pozaduje pouhym odkliknutim, ze souhlasis (mluvim hlavne o FB), tak jsem si rikal, ze to u Google muze byt podobny. To nebylo nic proti tobe. Spis obecne. Proste me napadlo, ze to muze byt u Googlu to samy a pak je uplne jedno nejaka autentifikace, protozes udelil povoleni. Takze dik za vysvetleni. Jestli ti to nevadi, tak by me zajimalo, proc to vlastne teda pro ostatni delas a mas to navic na svym hostingu? Jestli je to nezistny, tak je to pro me ok, protoze takovych moc neni. Odpovidat nemusis.

02. čvn 2015 11:26 #122034
Odpověď od Marek Lecián
Uživatel
Google bude mít vždy informace o tvých Google aplikacích :), možná NSA, ale s tím nic neuděláme.
Proč to dělám?
  • Původní nástroj originálního tvůrce dosáhl denního maxima free api od Google a nešel pro mě použít.
  • Jsem lenoch a nechce mi dělat filtry na 50+ profilech ručně. A aktualizovat je.
  • Když už to mám tak je to škoda mít jen pro sebe.
  • Vím, že stejný problém má spousty lidí a firem a proto jsem to dal veřejně.
  • Ano trochu i self-branding a tahač návštěvnosti.
  • Hlavně jsem tím však pomohl kamarádům. ;)

05. čvn 2015 08:27 - 05. čvn 2015 08:29 #122066
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Tak nevím... Sice jsem odboural odkazy, ale podle mě se to "přesunulo" do položky Direct. Mám nový malý web, jehož adresu skoro nikdo nezná a nyní je tam najednou za pár dnů 74 přímých návštěv. Doba na stránce nula, atd.. (viz. příloha). Skoro všechny údaje (jazyk, ..) jsou uvedeny jako "not set".

Je mi teda podezřelé, že mi to těch falešných 73 návštěv ukazuje na systém Mac a prohlížeč Chrome, což používám já, ale mám pocit, že jsem na stránky tento týden nekoukal, a pokud ano tak jednou či dvakrát, rozhodně tam nemůže být 73 zobrazení (je to web, kde jsou 3 podstránky).

Ještě zkusím nastavit filtr na svoji IP adresu, ale jak píšu, 73 návštěv ode mě naprosto vylučuji.
Přílohy:

16. čvn 2015 10:20 #122230
Odpověď od Marek Lecián
Uživatel
Ahoj, to je jen další vlna spamu, tentokrát čistý direct spam. (Nic se nepřesouvá, jen další "novinka")
Tomu se už prakticky nedá bránit, protože se velmi těžko filtruje tento typ spamu.
Typicky se to řeší na stráně serveru, za pomocí analytiky třeba přes AWstats a pak blokování spam botů přístupu na server.

Jinak mám další aktualizaci (15.6.2015) referrer spam domén, přidal jsem dalších 81ks a celkem generátor filtrů obsahuje 220 domén.
mareklecian.cz/spamfilter/

Pro čištění historický dat v GA, můžete použít i pokročilé segementy.
mareklecian.cz/chcete-jednoduse-vycistit...s-od-referral-spamu/

16. čvn 2015 10:26 #122231
Odpověď od Marek Lecián
Uživatel
Můžeš si zkusit navštívit nějákou speciální stránku
příkladem : tvoje domén .cz a /jsemAdmin
ono ti to hodí 404.


V pokročilých
segmentech dáš
> nový
> podmínky
> návštěva změníš na uživatel
> vybereš filtr "Stránka"
> zadáš tvoji URL "/jsemAdmin"
> pojmenuješ tento filtr "moje přístupy" a uložíš
V tomto pokročilém segmentu pak uvidíš i historicky tvé přístupy
(pokud si nemažeš cookie a nechodíš přes anonymní okno.)

Powered by Fórum