Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Registrace uživatele

17. úno 2015 19:34 #120257
Registrace uživatele od tomáš
Uživatel
Zdravím, nevím jak je to možné, ale nejde mi zaregistrovat uživatele...
- samozřejmě v globálním nastavení - uživatelé mám povoleno registraci
- při zadání vytvořit účet - vyplním údaje o sobě a po kliknutí na reistrovat se "nic" nestane, resp. uživatel se vytvoří (v seznamu uživatelů je) ale ve sloupci skupina nemá nic (v globálním nastavení mám skupina nového uživatele na registered) a sloupec ID = 0 (při registraci dalšího je to to samo - ID = 0)...
- Registrační email nechodí, ale hromadná pošta jo...
-i přesto, že je uživatel dá se říct vytvořen, tak se do něj nemůžu přihlásit - na ostatní (vytvořeny dříve) se přihlásit lze.
- používám interní joomla plugin na registraci/login/atd...
- možná to bude mít spojitost s Community Builderem - dneska jsem ho vyhodil a asi od té doby to blbne :-(

Verze Joomla! = Joomla! 3.3.6 Stable [ Ember ] 01-October-2014 02:00 GMT

nějaky nápady? Díky za cokoliv :-)

17. úno 2015 22:06 #120258
Odpověď od tomáš
Uživatel
Tak už jsem to vyřešil. Chyba byla v mysql databázi v tabulce ***_users - kde id nebylo nastaveny jako primary key. Po nastavení vše funguje jak má...jen nevím jak je možné, že se to "jen tak" změnilo - do mysql moc nelezu.

25. lis 2015 13:37 #124696
Odpověď od Jaroslav Kazda
Uživatel
Ahoj,
chtěl bych zkonzultovat, kde dělám chybu. Používám teď Joomla! 3.4.5
Spravuji stránky zaměřené na sport. Chci, aby se mohl kdokoliv zaregistrovat a měl jedinou možnost a to napsat článek o svém utkání a to vše ve veřejné části stránek.

Vyřešené to mám, ale nepracuje mi
- zasílání aktivačního mailu registrovanému
- zaslání informace o registraci administrátorovi

Při vytvoření účtu vše proběhne = vytvoří se uživatel, který není aktivní - musím ho aktivovat, což je správně a to chci! Ale na registrující email nic o aktivaci nepříjde a na administrátorský mail taky ne, přestože na stránkách po registraci naskočí standardní hláška: Váš účet byl vytvořen a na zadanou e-mailovou adresu byl odeslán ověřovací odkaz. Než se budete moci přihlásit, musíte účet ověřit kliknutím na ověřovací odkaz, který obdržíte ve zprávě, správce vám následně účet aktivuje.

V globálním nastavení mám povolenou registraci
V globálním nastavení - Server mám nastevný emailový klient Sendmail (phpmail mi házelo chybovou hlášku, SMTP taky :-( )
Přihlašovací modul používám standardní, zkoušel jsem i BT login, kde to bylo to samé.
Má někdo radu co jsem kde udělal špatně? Děkuji Jarda

25. lis 2015 15:20 #124697
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Problém bude v tom nastavení odesílání mailů. Webhosting zřejmě neumožňuje odesílat přes vámi nastavený Sendmail. Napište na podporu svého webhostingu (nebo se podívejte do jejich FAQ), jak máte mít správně nastavené odesílání mailů (přes PHP skript) na svých stránkách.

Powered by Fórum