Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Několik dotazů na 3.x.x.

22. úno 2015 16:19 #120336
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Dobrý den,
ještě jednou prosím, jde nějak nastavit (případně jak), ať už v JCE editoru nebo v Tiny, abych viděla článek tak, jak vypadat má a zároveň neviděla pozadí stránek? V globálním nastavení u JCE jsem nic neobjevila.
Mám dělanou šablonu v Artisteeru, a když edituji článek, tak vidím text hezky „nastylovaný“ - nadpisy, šablonou nastavený font, apod. ale co mi vadí, že je tam zároveň vidět i pozadí z šablony, které tam dost překáží nebo na něm není text čitelný.
Vím, že to můžu vypnout, ale v tom případě sice nevidím pozadí, ale ani styl textu a vše je v nějakém výchozím zobrazení. Na stránkách se sice zobrazí vše, jak má být, ale vadí mi, že v editoru nemohu vidět skutečné zobrazení.
Jde to nějak nastavit? Změnit třeba barvu textového pole v editoru nebo nainstalovat nějaké rozšíření, které by to vyřešilo?
Děkuji.

22. úno 2015 16:53 #120343
Odpověď od Bong
Moderátor
Alespoň vidíte jak blbě to s pozadím vypadá a jak budou nadávat vaši návštěvníci. Pozadí zrušte. Má být nejlépe bílé...

Ale k vašemu dotazu: Najděte si v JCE Administrace - Globálním nastavení - Styly editoru. Máte na výběr:

CSS soubor šablony
Vlastní CSS soubor
Žádný

CS soubor šablony vám zobrazí to, co zobrazujete uživatelům na stránkách.
Vlastní CSS vám umožňuje definovat vlastní, specifický vzhled.
Žádný vám zobrazí výchozí nastavení (to se zpravidla tahalo odněkud z components/com_jce/editor/tiny_mce/themes/advanced/skins/default/content.css)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

22. úno 2015 20:15 - 22. úno 2015 20:17 #120366
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Nejde o pozadí za textem, ale o úplné pozadí stránky. Dejme tomu kdybych na pozadí dala nějaký obrázek z artisteeru, tak ho tam také uvidím místo třeba bílého pozadí za textem. Ale to se týká hlavně Tiny editoru.
U JCE editoru pozadí nevidím vůbec, ale i při nastavení CSS soubor šablony nevidím v editoru text tak, jak je na stránkách - jiné písmo, jiné nadpisy, jiné barvy odkazů (základní modrý), mezery, ... jediné, co je správně je barva písma.
Posílám screen pro ukázku. První screen je administrace a druhý je to samé tak, jak se zobrazuje na webu a jak se zobrazovat má a ráda bych to tak viděla i v administraci. Tak by mě zajímalo, zda je to možné?
Přílohy:

22. úno 2015 20:37 #120369
Odpověď od Bong
Moderátor
To je jedno. Pořád platí co jsem vám napsal. Stejné (nebo podobné) řešil i Kopecek v jiném vlákně .

Upravte si buď váš CSS šablony, aby to fungovalo podle vašich představ, nebo si upravte soubor components/com_jce/editor/tiny_mce/themes/advanced/skins/default/content.css, nebo nejlépe si tento soubor upravte zkopírujte do, cituji: ... pod názvem editor.css do složky templates/vase_sablona/css a v globálním nastavení JCE změnit styl editoru na vlastní a zadat cestu k souboru...

Případně vezměte váš CSS šablony upravte jej přejmenujte na editor.css zkopírujte do složky templates/vase_sablona/css, atd...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Wolfíí

22. úno 2015 21:32 #120370
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Dobře, zkusím to, děkuji.

25. čvc 2016 16:54 - 25. čvc 2016 16:58 #127726
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Opět se ozývám kvůli mému výše uvedenému problému se zobrazením šablony v editoru. Problém se mi nepodařilo vyřešit. Nakonec jsem to dělala tak, že jsem prostě zakázala CSS v nastavení editoru a texty na stránkách upravovala "na slepo", bez zobrazení stylů písma nastavených v šabloně. Myslela jsem si celou dobu, že je háček v Joomle 3, ale nedávno jsem zjistila, že háček bude nejspíš v novější verzi Artisteeru, protože jsem se dostala k úpravě šablony na webu, kde je ještě Joomla 2.5 + Tiny editor a po nastavení nové šablony, která je právě tvořená v novější vezi Artisteeru, na mě najednou v editoru opět vykouklo obrázkové pozadí stránek (viz. příloha). Ještě v době, kdy jsem používala starší Artisteer a Joomlu 1.x.x a 2.x.x, tak jsem na pozadí v editoru měla barvu, která byla nastavená jako barva pozadí šablony. Obrázky (záhlaví, pozadí,...) nikde vidět nebyly.
Nevíte někdo, jestli se dá nějak nastavit, abych v editoru měla písmo zobrazené tak, jak je nastaveno šablonou, ale zároveň nebylo vidět to pozadí?
Přílohy:

Powered by Fórum