Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Pouzivate nekdo MySQL 7 nebo 8?

05. zář 2018 14:21 - 05. zář 2018 14:30 #136999
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Tak jsem se na to dival a uz jsem si rikal, ze bych zkusil Mariu, ale posledni graf me presvedcil na MySQL 8. Tak jim zkusim rict, at to nejak zprovozni, pokud to pujde. Zatim jsem cetl, ze Joomla ma s MySQL 8 docela problemy.


Tak jsem zjistil, ze na serveru mam MariaDB, ne MySQL. Ale i tak tam mam verzi 5.5.x

05. zář 2018 15:20 - 05. zář 2018 15:20 #137000
Odpověď od H13
Admin
Já si zase říkal, že zkusím MySQL 8. Prvně to (phpMyAdmin + PHP + Apache) nechtělo pracovat s novou metodou zabezpečení hesla, pak když jsem zvolil metodu starou, tak se ani mysql server nerozběhl (v logu byly nějaký chyby, tak jsem to vzdal)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

05. zář 2018 15:34 - 05. zář 2018 15:35 #137001
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
To´s narazil asi na toto: docs.joomla.org/Joomla_and_MySQL_8

No mne ted na hostingu presvedcuji, ze mam pouzit Mariu 10.2. Tak to asi zkusim. A pak je zajimavy i toto: www.inmotionhosting.com/support/website/...mysql-versus-mariadb

05. zář 2018 22:13 #137005
Odpověď od H13
Admin
Jestli si vše dobře pamatuju a jestli se neudály nějaký změny, vývojář MySQL předal MySQL "Oraclovi", tehdy "Sunovi" a k databázi se po čase vrátil tím, že vytvořil MariaDB (fork MySQL), takže za a) to bude velkej frajer a za b) do toho vidí asi nejlíp, a proto bych neviděl nic nelogickýho na tom, že použití MariaDB ti někdo doporučí. Každopádně si myslím, že rozdíl mezi MariaDB a MySQL pravděpodobně nikdo nepozná.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

06. zář 2018 06:45 #137008
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Jasne, uz je tam Maria 10.2.x. Ja ji nechtel proto, ze v tom tvym odkazu v poslednim grafu dopadla hodne spatne, v podstate stejne blbe, jako MysQL 5.5 nebo 5.7. Uz se mne to nechce hledat.

Powered by Fórum