Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Čo na kompresiu, Phoca Gallery

17. čvn 2018 20:35 #136367
Čo na kompresiu, Phoca Gallery od matusko
Návštěvník
Ahojte, mám pár otázok k obrázkom v Joomle a Phoca Gallery:
1. Aký je podľa Vás najlepší nástroj na zmenšovanie fotografií (kompresiu) - ide mi hlavne o to aby to moc neubralo z kvality fotografií
2. Mám na stránke vo Phoca Gallery už viac uploadovaných obrázku, žiaľ zdajú sa mi malé - po kliknutí na detail. Chcem sa opýtať kde konkrétne nastavím zmenu veľkosti a či sa dá nastaviť to aby mi ich Phoca Gallery nezmenšovala(aby mi ich nechala také ako ich vložím)??? Chcel by som ich mať čo najväčšie. Alebo dá sa tam nastaviť, že mi ich bude zobrazovať rovnako veľké ako vyjdu z kompresie?
Phoca Gallery - Ovladaci panel - Možnosti a viac už neviem čo mám dať.

18. čvn 2018 01:23 #136369
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

1) jpg - v nastavení si můžeš nastavit na kolik % se má nastavit kvalita komprese, takže je to podle tvého přání.
2) v nastavení se dá nastavit velikost náhledů (po nastavení se musí náhledy znovu vytvořit - recreate thumbnails). Některé javascript popup metody pak velikost změnušují, aby se fotka vešla do okna prohlížeče.

V popupu se zobrazují "large thumbnails", takže si nastav velikost pro největší náhledy podle potřeby.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

27. čvn 2018 13:51 #136488
Odpověď od matusko
Návštěvník
1. Áno, ďakujem, mňa ale zaujíma v akom programe je to najlepšie Adobe Lightroom, Zoner,...?

2. Prosím Vás viete mi poslať screenshot, kde sa to nastavuje(aby obrázky, na ktoré kliknem mali najväčšiu veľkosť - teda aby ich Phoca vôbec neorezávala)? Hľadám to už dlho v nastaveniach a neviem to nájsť.

27. čvn 2018 14:29 #136489
Odpověď od H13
Admin
1) Komprese je jen o tvém přání a je jedno, jestli bude komprimovat přímo Phoca Gallery (GD knihovna na tvém serveru) nebo Gimp nebo Photoshop nebo cokoliv jiného - prostě, kolik si nastavíš, tolik dostaneš. Např. u jpg prostě záleží na velikosti a procentní ztrátě kvality.

2) v nastavení Phoca Gallery si nastavíš, aby se náhledy neořezávali, nastavíš pro large thumbnail stejnou velikost jako mají originály. Případně můžeš např. u "Highslide JS" metody zadat to, že se místo velkých náhledů budou zobrazovat přímo originály:







atd. atd.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum