Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Výpis dle parametrů - custom fields nebo K2?

05. čvn 2018 17:48 #136199
Výpis dle parametrů - custom fields nebo K2? od Martin70
Zkušený uživatel
Ahoj. Potřebuji prosím poradit s následující věcí: budu mít cca 50 výrobků, které mají technická data. Lze si to představit např. jako auta v autobazaru - výkon v kW, najeté kilometry,..atd.. A já nyní potřebuji zobrazit výrobky jenom s určitým výkonem - třeba zobrazit všechna auta s výkonem 100 kW.

Jak by se to dalo jednoduše vyřešit? Nešlo by to přes Custom fields? Nebo to musím řešit pomocí K2? Těch položek nebude moc (cca 50) tak přemýšlím o co nejjednodušším řešení. K2 mi přijde dost robustní na těch pár položek.

05. čvn 2018 18:48 #136200
Odpověď od Bong
Moderátor
V článcích jdou pro tyto účely využít Vlastní pole a podobně fungují i třeba Štítky.

Když se použije rovnou nějaký shop, třeba Phoca Cart, klidně v režimu katalog, tak lze využít Specifikace produktů nebo Atributy.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. čvn 2018 07:15 #136205
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
No mě právě (kromě štítků) napadly ty vlastní pole (custom fields). Ale jde (podobně jako u štítků) vypsat články, které mají ve vlastním poli určitou hodnotu? (např. výkon motoru u auta v kW)? U štítků je možnost udělat Typ položky nabídky - Označené položky - a vyberu štítek. Ale u custom fields nic takového nemohu najít.

Jak vypíšu Seznam článků, které mají ve vlastním poli konkrétní hodnotu?

06. čvn 2018 14:29 #136218
Odpověď od Bong
Moderátor
V Joomle to není. Divím se, že pro tak silný nástroj, jako jsou vlastní pole, nic dalšího nepřidali...

Je třeba použít nějaký externí modul pro filtrování extensions.joomla.org/tags/custom-fields/

Pak to lze využít prakticky stejně jako v shopu. Když se člověk podívá na demo třeba JA Megafilter ja-megafilter-content.demo.joomlart.com/# tak mě napadá, že až někdo vyrobí modul pokladny, tak nebudou shopy potřeba...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. čvn 2018 17:54 #136220
Odpověď od Cony
Moderátor

Bong napsal: Když se člověk podívá na demo třeba JA Megafilter ja-megafilter-content.demo.joomlart.com/# ...

Rozhodně zajímavé, ale pokud dobře koukám, má to obrovskou nevýhodu - nahraje to na začátku všechny články nezávisle na filtrování a stránkování a filtruje už jen javascriptem. Pro rozsáhlejší kategorii by se to asi požít nedalo...
Poděkovali: Bong

07. čvn 2018 10:26 #136234
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
já něco podobného mám - www.diochi.cz/produkty
Tady jsem použil jen pár filtrů, ale lze filtrovat dle libovolného množství dodatečných polí.

Je to kombinace k2 a www.joomlart.com/documentation/joomla-component/ja-k2-filter

Powered by Fórum