Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

nejde na web nahrat obrazky

23. kvě 2018 13:42 #135861
Odpověď od tomas
Uživatel
tak se predem omlouvam nevedela jsem ze tady je forum ktere spravuji fandove joomly, spis jsem doufala, ze tady bude nejaky admin primo stranek, problem je ten ze obrazky nahravam z pocitace uz asi 5let a nikdy nic az tedka to hlasi error, cizí obrazky zadny nestahuji jenom si vytvorim jidelni list a ten si nahraji z pocitace, nevite cim to muze byt dekuji predem

23. kvě 2018 13:58 - 23. kvě 2018 14:15 #135862
Odpověď od Bart
Moderátor
Odpověď jsem již psal.

Myslím si (v této chvíli je to domněnka, netestoval jsem to...), že bude problém s oprávněním k souborům (k obrázkům) nebo k adresáři. Obrázky předpokládám nahrané máte - pokud ne, zkontrolujte, zda jsou v uvedeném umístění (obrázky se nezobrazují nikde na webu... z adresáře uvedeného níže).
Chybí jídelní lístek, pizza, všude kde je nějaký obrázek..

Adresář:
Code:
http://www.restaurace-majak.cz/images/stories/

Jde o adresář IMAGES (a vnořený stories).

K adresáři by mělo být oprávnění (CHMOD) nejlépe 755, k obrázkům (=souborům) oprávnění 644. Pokud nemají patřičný CHMOD, na webu se nezobrazí.

Toto oprávnění lze nastavit např. přes FTP klienta (program v PC) - FILEZILLA (kontextové tlačítko myši - Oprávnění souborů...). Nebo v administraci webhostingu (něco ve smyslu jako "webftp", "netftp"...atp.).
Stačí si najít změněný adresář ( ../images/ ) a zkontrolovat.

Pokud je nesprávný CHMOD, nelze obrázky z administrace Joomly ani nahrát.

To je jedna z možností.

V adresáři obrázky jsou? Pokud dobře vidím, tak v týdenním menu obrázek normálně je (na podstatné části webu ale chybí..).

23. kvě 2018 14:17 #135865
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Tip: Není úplně dobré nahrávat jídelní lístek formou naskenovaného nebo vyfoceného obrázku, který má skoro 2 MB…

Ten web je hodně zastaralý, není mobile friendly. Doporučuji zvážit raději jiný systém, který třeba i automaticky zmenší nahrávané obrázky a bude se mnohem snáze spravovat, vit třeba www.webnode.cz/ nebo cs.wix.com/ – weby na těchto platformách vypadají docela dobře, netřeba řešit nějaké aktualizace, v mnoha případech jsou úplně dostačující a moderně vypadající, fungují na mobilním telefonu, tabletu, což se může v případě restaurace docela hodit.

Naklikání takového webu se dá zvládnout za odpoledne.

Joomla se prostě nehodí vždy a všude, zvlášť zastaralá verze ne.

MaK.

--- -- -

23. kvě 2018 14:51 #135870
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Čistě obecně - je ještě na hostingu místo? Nemáte to plné? A nedělal hosting nějaké změny? Vyšší verze PHP, atd..

26. kvě 2018 10:48 #136003
Odpověď od tomas
Uživatel
Pánové ja Vám moc dekuji za rady ale přenechám dle vaseho návodu řešení na nějakém ajtakovi, protoze me se to nepovedlo, místa tam je habadej, ja nejsem takový it bohuzel ale moc dekuji za rady

Powered by Fórum