Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

nejde na web nahrat obrazky

22. kvě 2018 16:27 #135839
nejde na web nahrat obrazky od tomas
Uživatel
Dobrý den,

chtel jsem ve vasem systemu na moje stranky nahrat obrazek a hlasi mi to error, proste nejakou chybu. Zasílám i text co to píše a prosím o odstraneni zavady: The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [no address given] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

stranky jsou: www.restaurace-majak.cz/resma
email: jcincura@centrum.cz

22. kvě 2018 17:38 #135840
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
...ve Vašem systému, ... prosím o odstranění chyby,...

Nespletl jste si diskuzní fórum?

22. kvě 2018 18:21 - 22. kvě 2018 19:11 #135843
Odpověď od Bart
Moderátor
Ano, Martin70 správně poznamenal...

Všeobecně myšleno
Joomla! není náš produkt / systém. My jsme Česká komunita kolem Joomla!, a podílíme se každý svým způsobem, někdo víc a někdo vůbec..., na spolupráci mezi sebou, předáváním si znalostí, překlady, tvorba rozšíření atp.

Joomla! je Open Source (software s otevřeným kódem), na kterém se podílí mnoho lidí (a na kterém se může podílet kdokoliv, kdo má snahu a aspoň nějaké znalosti a možnosti přispět A TO JAKKOLIV). A kolem tohoto "systému" se sekupuje mnoho dalších lidí. Ať už vývojáři, kteří komerčně nebo zdarma něco vyvíjí, komunity...

Zdravá komunita takhle opravdu nefunguje a hodně lidí to odradí vůbec něco dělat, psát, přispívat... Přiznám se, že i mě... Aktivních je tu 2,5 lidí... A je na každém, zda poradí, není to jeho povinnost. Přesto, má-li něco fungovat, musí se podílet více lidí, od toho je to taky komunita, pokud ne, ty aktivní to časem odradí.

Všechno to úsilí stojí nějaký čas...

(z lat. communitas - společenství)

Drtivá většina lidí si sem přijde na "helpdesk" a zase odejde.
K Vašemu problému. Myslím si, že bude problém s oprávněním k souborům (k obrázkům) nebo k adresáři. Obrázky předpokládám nahrané máte - pokud ne, zkontrolujte, zda jsou v uvedeném umístění (obrázky se nezobrazují nikde na webu... z adresáře uvedeného níže).

Adresář:
Code:
http://www.restaurace-majak.cz/images/stories/

22. kvě 2018 21:08 #135847
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Jste mu teda naložili, pánové :lol: Dá se to chápat i opačně – třeba tomas11 tím „ve vašem systému“ chtěl naznačit, že jste prostě borci, srdcaři a Joomla už je spíš víc vaše než vývojářů :silly:

Za mě: sem tam vlákno projíždím, když vím, poradím, ale většinou je někdo z těch 3–4 profíků rychlejší. Do debat hodně technického směru se raději nepouštím, páč tomu zase tak hluboce nerozumím.

ad společenství – na srazu se to někam posunulo, ne? Ale to už je off-topic v tomto vlákně.

MaK.

--- -- -

23. kvě 2018 06:14 - 23. kvě 2018 06:19 #135852
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Tak já to zas nemyslel nějak vyloženě zle. Asi to vyznělo drsněji než jsem myslel. Ale přišlo mi to spíš jako zpráva firmě, od které si koupil (a zaplatil) web a teď žádá nápravu. Navíc - žádost o odstranění chyby... Jak? Copak tam máme přístup? Přišlo mi že vůbec netuší kde je, že si myslí že je na fóru firmy která mu před 10 lety ten web vytvořila v Joomla 1.5.

23. kvě 2018 09:08 #135856
Odpověď od Bart
Moderátor
Ani já to nemyslel zle. Bylo to míněno všeobecně. Rád pomůžu, pokud vím odpověď.

Powered by Fórum