Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

problém s instalací

16. kvě 2018 15:54 #135690
problém s instalací od Deni
Uživatel
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - ve svem PC mám nainstalovanou joomlu a potřebovala bych si tam nainstalovat jeste jednu (mít dva odlišné weby)

Xampp mám zapnuty, v PHPMyAdmin jsem si zalozila novou databázi, do adresáře C:/xampp/htdocs/joomla1 nakopírovala instalaci joomly.
Při instalaci (localhost/joomla1/installation/index.php ) u druhého kroku se mi ukazuje hláška "nemohu se pripojit k databázi..." viz.příloha. Prosím věděl by někdo, co dělám špatně?
nainstalovaná drívějsí Joomla v adresáři (joomla) mi běži v pohodě.
díky za radu
Přílohy:

16. kvě 2018 16:12 #135691
Odpověď od Bart
Moderátor
Ahoj,

projekty v XAMPPu patří do adresáře
Code:
C:\xampp\htdocs\

Pro každý nový projekt je třeba v adresáři htdocs vytvořit složku s projektem , např.
C:\xampp\htdocs\mestopraha
C:\xampp\htdocs\mestobrno
C:\xampp\htdocs\joomla1
C:\xampp\htdocs\joomla2
C:\xampp\htdocs\joomla3
C:\xampp\htdocs\projekt1
C:\xampp\htdocs\projekt2
C:\xampp\htdocs\projekt3

Instalace se vám načte. To znamená, že potud máte vše (předpokládám dobře)

Dejte screen 2. kroku v instalaci - DATABÁZE. Přepokládám, že máte špatně nastavené připojení Joomly k databázi MySQL na localhostu XAMPPu.

Databázi máte vytvořenou? (doporučuji volit porovnání uft8mb4_unicode_ci, to platí pro Joomla 3.5 a výšší)

Zde můj starší návod na instalaci Joomly na WampServer (= to je alternativa XAMPP): Instalace Joomla 2.5.x na localhost - WampServer

16. kvě 2018 17:06 #135694
Odpověď od Deni
Uživatel
ahojky, tak nad tim sedim a stale mi to nejde.
jak říkáte asi je špatné nastavení připojení Joomly k databázi MySQL na localhostu XAMPPu, ale neumím si s tím poradit :-(

do adresare C:\xampp\htdocs\ jsem dala novy JOOMLA1 - viz.priloha, vytvořila jsem si v Databázi novou JOOMLA1 s uft8mb4_unicode_ci - viz.příloha. to je ten screen 2?
Přílohy:

16. kvě 2018 17:14 #135696
Odpověď od Bart
Moderátor
S XAMPPem zkušenosti prakticky nemám (nevyhovoval mi po funkční i vzhledové stránce; používám WampServer který jsem i překládál).
Heslo pro připojení k databázi máte opravdu nastavené (a dobře)?

Ještě zkuste pole Název hostitele místo "localhost" nahradit
Code:
127.0.0.1

16. kvě 2018 17:21 #135699
Odpověď od Deni
Uživatel
:-( nic, ale díky za pomoc. Jeste budu patrat. Myslite, ze by bylo možné odinstalovat Xampp a nainstalovat WampServem? Bohužel jsem v tomto tak trochu laik, takže nedokažu odhadnout muj "chaos" v PC. :-)

16. kvě 2018 17:29 - 16. kvě 2018 18:56 #135701
Odpověď od Bart
Moderátor
Určitě zkuste i WampServer.

Zde jsem nedávno vytvořil "návod + překlad" WampServer: WampServer - localhost

WampServer má 2 varianty instalace. 32 bitovou verzi (adresář: C:\wamp\ ) a 64 bitovou verzi (C:\wamp64\ ). Je asi jedno, kterou použijete (nyní už spíše převažuji 64 bitové verze operačních systémů...).

Pro každý nový projekt je třeba v adresáři www vytvořit složku s projektem , např.
C:\wamp\www\mestopraha
C:\wamp\www\mestobrno
C:\wamp\www\joomla1
C:\wamp\www\joomla2
C:\wamp\www\joomla3
C:\wamp\www\projekt1
C:\wamp\www\projekt2
C:\wamp\www\projekt3

XAMPP vůbec odinstalovávat nemusíte. Klidně ho v počítači ponechte. Je jen nutné zastavit Apache a MySQL a program prostě ukončit (aby tyto služby vůbec neběžely).
Poděkovali: Deni

Powered by Fórum