Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Důležité migrace Joomla 3.6 z Linuxu do Windows

04. dub 2018 17:49 #135027
Odpověď od Jiří Šachl
Začátečník
a na něm to běhá jako z praku! zlatel linux !

04. dub 2018 18:06 - 04. dub 2018 18:20 #135028
Odpověď od Bart
Moderátor
Já na tom VPS měl dříve CentOS. Ale chci více experimentovat s něčím "nepoznaným" a spíše zaměřeného na korporátní sféru, tak experimentuji s Windows Server (nějvětší bolestí toho všeho je neznalost, ale stačí jen zkoušet a zkoušet).

Na ntb jsem měl rok Linux Mint, ale bohužel na práci to asi zatím moc není. Co se týče "serverových" záležitostí, ty repositáře, terminal (bash), ssh, to je úžasný. Věci jako PHP, Apache, NGINX, Ruby, Python, Perl, nodejs, mysql...to je v linuxu super...

Naproti tomu ve Windows se vše musí stahovat, instalovat... Kdyby se v zásadě vychytalo pár těchto "much" ve Windows a obšlehly třeba tohle pro win server... to by bylo jiná :D. Čekám na to, kdy přijde Windows Subsystem for Linux pro Win 2016 (zatím je dostupný je pro půlroční verze). S tím půjdou doufám dělat docela kousky.

MS má zase ASP (což je taky super), vzdálenou plochu, Active Directory, "korporátní aplikace"...

Najde se pár věcí, co na Windows absolutně nefunguje. Tím je například Prestashop. Joomla, WordPress, Drupal mi fungovali super. MediaWiki taktéž.

05. dub 2018 06:34 #135034
Odpověď od Jiří Šachl
Začátečník
Otázkou je zda byla na 2016 datacenter Joomla funkční, plná pluginů třetích stran (třeba RSfirewall) migrována například z xampp a nebo jestli byla instalována z čista. To se mi podařilo ji rozběhat. Já ale potřebuji přemigrovat tu funkční, těžce zaneřáděnou upgrady, vypnutými pluginy.
Pluginy a doplňky co ne všechny jsou v aktuální verzi oproti joomle (není aktualizace toho doplňku). Ale jak jsem doma vyzkoušel tak na ubuntu serveru na domácím železe s konektivitou směšnou proti tomu co je v práci (o železe vůbec nemluvím-kdo má doma na hraní server za baj voko čtvrt mega?) tak to na OS pro který joomla byla a je psána to běhá jak z praku.

05. dub 2018 08:52 - 05. dub 2018 08:57 #135036
Odpověď od Bart
Moderátor
Souhlasím s tebou. Joomlu plnou pluginů jsem přímo na Win Server 2016 s IIS10 neměl, takže nedokáži říci jestli se vše chová korektně. Vše co jsem zkoušel, rozšíření typu EasyBlog, Kunena a něco málo další, fungovalo.
Pro SEF URL je potřeba mít nastavený "web.config" (IIS) - to je obdoba ".htaccess" v linuxu (Apache).

WampServer jsem používal pro testování také (a občas používám). Jenže součástí toho všeho je Apache, MySQL a PHP. Problém je to, že ne všechny PHP aplikace podporují bez problémů IIS.
Samozřejmě i na Win se dá rozjet Apache i s reverzním proxy NGINX. Já uvažoval nasadit IIS s reverzním proxy NGINX, jen řeším otázku jak to zprovoznit.. Mělo by dojít k navýšení rychlosti odpovědí...

Problém je, že na jednom serveru nemůže být IIS a Apache současně.
Poděkovali: Jiří Šachl

08. dub 2018 20:27 #135063
Odpověď od Bart
Moderátor
Poděkovali: Jiří Šachl

08. dub 2018 22:32 #135064
Odpověď od Bart
Moderátor
Tak jsem vyzkoušel na IIS10 / Win Server 2016 různá rozšíření pro Joomlu. Kunena, Admin Tools, Akeeba Backup, Phoca Cart naprosto bez problémů.
Poděkovali: Jiří Šachl

Powered by Fórum