Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

napadeny web

24. úno 2018 07:42 - 24. úno 2018 07:48 #134403
Odpověď od Bong
Moderátor
Váš příspěvek jsem přesunul k původnímu problému.

Uvědomte si, že máte napadený web, proto je nefunkční.

Obnovte jej ze zálohy, aktualizujte a zabezpečte (dle výše odkazovaného článku) nebo využijte nabízenou pomoc od hrackar (zprávu máte v PM).

Případně sdělte konkrétně, s čím potřebujete pomoci.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. úno 2018 07:47 #134404
Odpověď od CMS systémy
Uživatel
Admin Tools Professional
www.akeebabackup.com/download/admintools.html

je asi nejrobustnější nástroj na ochranu webu. Zkuste, ale placenou verzi, kde je velké množství možností ochrany vašeho webu. Ideální řešení je na web nainstalovat před vypuštěním do světa.

Napadené weby jsou kolikrát prolezlé škodlivím kódem jako houby v lese a často se už je nepodaří nikdy vyčistit, tak že v nich nezůstane žádný backdoor pro opětovné napadení.

Další použitelná nástroj je:
RSFirewall!
www.rsjoomla.com/joomla-extensions/joomla-security.html

CMS systémy - www.cms-systemy.cz
Všechny redakční systémy na jednom místě.

24. úno 2018 16:53 #134407
Odpověď od slavei
Nováček
Dobry den , nemuzu se dostat vubec do administrace , porad pise EROR , www.rosaimpex.cz do FTP se dostanu a do databaze phpMyAdmin. uz je to mimo moje moznosti . Z webhostingu my nahrali zaloha komplektni ale porad nic. Do FTP jsem nasel v Akeba zaloha - site-rosaimpex.cz-20180217-010018.jpa - ale nevim zda se stim neco da delat

24. úno 2018 17:13 #134408
Odpověď od Cufe
Admin
Pokud je ta záloha bez viru, stačí obnovit web dle návodu od Bonga na bong.cz pomocí kickstart.php. Pokud vůbec nevíte, která bije, pošlete mi přístup do FTP a DB do zprávy a já vám to obnovím.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!
Poděkovali: slavei

25. úno 2018 15:13 #134432
Odpověď od slavei
Nováček
Velmy dekujem na Cufe , za richla a odborna pomoc. Usetril my spusto cas .

07. bře 2019 13:27 - 07. bře 2019 13:28 #139354
Odpověď od Jiří Šachl
Začátečník
Připojím se do diskuze. Pardon.
Máme na stránkách aktivní RSFirewall. V něm zakázány státy. Respektive je jen pár států povolených. Komponenta JEvents a kalendář a nadcházející události zakázány. To ale robotům nevadí snažit se na adrese "https://www......cz/component/jevents/*" něco zjistit. Těch útoků je i 30 za minutu. I více. To zatěžuje server když musí oznámit že nejsi autorizovaný k tomu aby se ti zobrazil kalendář a stejně mu vylistuje (nechápu proč) ten konkrétní den, týden, měsíc. Potřebuji najít systémové záznamy toho co mi RSfirewall zobrazuje v podobě souboru tak, abych ho mohl přidat do fail2ban a zamezil tak ve chvíli těm útokům. Bohužel jsem systémové záznamy rsfirewall nenašel, V tom co je v Joomle je jen stav toho co dělá. Poradíte kde ty záznamy získat, ne exportem do CSV, to jedině scriptem co to udělá sám. Ten bych zvládl sám jen vědět kde ty údaje jsou.

Děkuji

Powered by Fórum