Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Úrovně přístupu

15. úno 2018 07:46 #134201
Úrovně přístupu od A. Račanský
Uživatel
Dobrý den.
Úrovně přístupu mám nastavené podle přiloženého obrázku. Přesto je pro úrověň "Public" viditelný obsah i všech ostatních skupin. Prosím poraďte.

Přílohy:

15. úno 2018 09:21 #134203
Odpověď od Bart
Moderátor

Tonino napsal: Dobrý den.
Úrovně přístupu mám nastavené podle přiloženého obrázku. Přesto je pro úrověň "Public" viditelný obsah i všech ostatních skupin. Prosím poraďte.


Ahoj,

skupiny oprávnění si můžeš nastavit dle libosti. Při instalaci Joomla jsou nastaveny nějaké "vychozí skupiny oprávnění". Podle mého tyto ukázkové skupiny jsou trochu zmateně podané. Viz obrázek trochu přinese logiku.



Odkaz na dokumentaci: Access Control List Tutorial
Přílohy:

15. úno 2018 10:22 #134206
Odpověď od A. Račanský
Uživatel
Děkuji za tabulku, ale takhle to podle mého soudu nastavené mám. Jde o to, že bez přihlášení jsou vidět i příspěvky určené pouze vybraným skupinám. Pokud se přihlásím jako "registered", pak už to funguje a vidím pouze příspěvky určené této skupině.

15. úno 2018 10:33 #134208
Odpověď od Bart
Moderátor

Bart napsal: Odkaz na dokumentaci: Access Control List Tutorial


Jasně, já ti rozumím. Já si myslím, že máš špatně nastavena práva k jednotlivým položkám (rozšíření, kategorie atd...nevím co přesně). Koukni na dokumentaci, třeba ti to pomůže.

15. úno 2018 19:07 #134218
Odpověď od Cony
Moderátor
Nemůžete mít přece v úrovní přístupu Registered skupinu uživatelů Guest, a to už vůbec nemluvím o SuperUsers :))
Tím říkáte, že každý kdo si stránky otevře, je super správce :P
Poděkovali: A. Račanský

16. úno 2018 07:25 #134220
Odpověď od A. Račanský
Uživatel
Pánbůh vám to zaplať! Už to běží. :woohoo:

Powered by Fórum