Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Alternativní text

12. úno 2018 09:43 #134156
Alternativní text od František Ohlidal
Pokročilý uživatel
Dobrý den.. Chtěl bych se, prosím, zeptat jak nejsnáze provést editaci alternativních textů u již publikovaných obrázků a článků, resp. i u položek menu. Hlavně mi jde o obrázky kvůli indexaci vyhledávači, pokud se tedy vyjadřuji k problematice správně ..

12. úno 2018 10:00 #134157
Odpověď od Bong
Moderátor
Proste je otevrete - upravite - ulozite...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: František Ohlidal

12. úno 2018 10:27 - 12. úno 2018 10:28 #134159
Odpověď od František Ohlidal
Pokročilý uživatel
.. no jo. To je mi celkem jasný i jako že budu obrázky upravovat individuálně a postupně jeden za druhým.. Ale kde anebo v čem je otevřít.? Děkuji :)

12. úno 2018 11:06 #134161
Odpověď od Bong
Moderátor
Clanek si najdete ve Spravci clanku otevrete - upravite - ulozite. Analogicke je to s polozkami menu...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: František Ohlidal

12. úno 2018 11:23 #134163
Odpověď od František Ohlidal
Pokročilý uživatel
.. to ano ale u obrázků mi to v Médiích nenabízí tuto možnost. A když jsem přidával obrázky na stránku tak jsem to prováděl přes Ftp. Možnost přidat doplňující text mi to nabízí pouze u obrázků článků při jejich editaci ale u ostatních obrázků např. z Galerie ne. Anebo aspoň nevím jak se dostat do editace..

12. úno 2018 12:02 - 12. úno 2018 12:05 #134164
Odpověď od Bong
Moderátor
To je spravne. Obrazek je soubor odkazovany z kodu HTML. Zadnou prirazenou informaci si s sebou nenese (maximalne EXIF).
Alternativni text, popis, tagy, atd. Je nutne spravovat a editovat v obsahu (clanku).
Obrazky na strance, ktere nejsou obsahem clanku, popis a text nemivaji. Bylo by to trochu nesmyslne, jedna se zpravidla o soucast grafiky vzhledu stranky.

Co se tyka Galerie musite uvest o jakou se jedna. Ale neznam fotogalerii, ktera by neumoznovala potrebne k obrazkum vlozit.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: František Ohlidal

Powered by Fórum