Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

dotaz ohledně funkčnosti phoca cart, virtuemart

09. úno 2018 11:23 #134132
Dobrý den,
chystáme se vytvořit web + e-shop pro hudební vydavatelství na Joomle.
Mám dotaz ohledně funkčnosti phoca cart, virtuemart
Chystáme se vytvořit e-shop pro hudební vydavatelství na Joomle.
Struktura:
První kategorie = kapela A.
Druhá kategorie = kapela B
atd....
Tzn každá hudební skupina bude mít vlastní kategorii ve které bude prodávat CD, čepice, trička, bundy apod... zatím bez podkategorií, ale časem se předpokládá i to.
Potřebujeme tuto fuknci:
Aby jednotlivé kapely měly přístup v administraci pouze do své kategorie, pouze tam kde je jejich zboží a tam uviděly statistiky prodeje, návštěvnost apod - ale jen co se týká jejich kapely/tzn kategorie.
Prosím odborníky na tato rozšíření, zda toto lze realizovat? Případně, zda to lze doprogramovat?
Mám zkušenosti s tvorbou webů na Joomle, s Virtuemartem jsem pracovala 2x, s Phoca Cart (sympatičtější) 2x.
Děkuji za odpověď
Sylvie

09. úno 2018 14:16 - 09. úno 2018 14:20 #134134
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Dobrý den,

nemohu mluvit za H13 k Phoca cart, ale pokud jsem pochopil dobře systém jakým chcete zařídit prodej s oddělenou obsluhou tak nejlepší řešení je si podobný systém nechat napsat na míru i kdyby do Joomly. Nejsem si jist, že běžný eshop by toto uměl.

Pokud myslíte opravdu oddělit obsah v adminu aby si ani jedna strana neviděla svoje.
Poděkovali: Sylvie

09. úno 2018 16:23 #134136
Odpověď od H13
Admin

hrackar napsal: Dobrý den,

nemohu mluvit za H13 k Phoca cart, ale pokud jsem pochopil dobře systém jakým chcete zařídit prodej s oddělenou obsluhou tak nejlepší řešení je si podobný systém nechat napsat na míru i kdyby do Joomly. Nejsem si jist, že běžný eshop by toto uměl.


Ano, je to tak, Phoca Cart nemá takovou vlastnost, aby více prodejců mohlo využívat jeden eshop. Jestli se bude Phoca Cart ubírat nějakým takovým směrem, tak to bude spíš směrem POS (Point of Sale). Zatím jsem si dělal nějaké testy a uvidíme, jestli to bude možné provést. U POS je sice možnost, že je více prodejců, ale pouze na jednom neodděleném e-shopu.

Funkce POS by pro příklad byla:
- uživatel by prodával věci přes e-shop ale měl by zároveň i kamenou prodejnu, kdy by prostě přes POS namarkoval zboží zákzaníkovi, co by přišel do obchodu (výhodou by bylo mít vše uložené na jednom místě)
- podobně jako funguje restaurační POS - např. dva číšníci (prodejci) by prodováli v jednom e-shopu, manažer by spravoval e-shop v administraci.

POS na rozdíl od multi-vendor funkce nemusí oddělovat administraci a nějak zvlášť řešit administrační duplicity a podobně (jako že jeden prodejce má jednu administraci, druhý druhou, manažer svoji a ještě má nějakou "nadadministraci" nad ostatními prodejci - tohle je asi opravdu lépe vytvořit na přímo na objednávku)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Sylvie

09. úno 2018 19:17 #134141
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Ano,

Je to sice neobvyklé a né běžné řešení, nicméně jako komponenta na miru s jasně definovaným cílem a rolí jednotlivých práv se to dá docela dobře napsat.

Otázka je jaké jsou potřeby na shop jako celek. Jedna věc je napsat simple easy shop a rozdíl je psát vlastní plně vybavené commerce řešení obsahující 90% běžných funkcí.
Poděkovali: Sylvie

21. úno 2018 12:34 #134320
Odpověď od Sylvie
Nováček
Dobrý den, děkuji Všem za reakce.

Koho z vás můžeme tedy požádat o spolupráci? :-)

E-shop by měl mít standardní funkce.
Podstatné je toto:
Možnost registrace kupujících - sledovat svoji historii + stav objednávky.
Platba dobírkou + kartou.
Doprogramovat možnost, aby každá kategorie (tzn kategorie 1 = klient 1, kategorie 2 = klient2) měla svoje vlastní administrační rozhraní z důvodu sledování objednávek, stavu skladu, obratu, ideálně i statistiky návštěvnosti (není podmínka)
Každá kategorie bude mít de facto vlastní e-shop - případně nabídněte jiné řešení.
Fitrování položek ve veřejné části dle typu produktu, např. chci vidět pouze čepice ze všech kategorií, nebo pouze mikiny, atd.
Filtrování dle kategorie - tzn ve fitru možnost výběru kategorie.
Propojení s účetnictvím zatím není potřeba.
Automatické vytváření faktur z objednávky výhoda, ale není nezbytné.
Potřebujeme mít hotovo ideálně do konce dubna/května 2018

Kdo nám pomůže?? :-)
Můžete mi prosím napsat svoji orientační cenovou nabídku, návrh řešení do mailu info@webovkyprovas.cz
Díky za váš čas
Sylvie

21. úno 2018 12:43 #134322
Odpověď od H13
Admin

Potřebujeme mít hotovo ideálně do konce dubna/května 2018


To pravděpodobně budeš muset sáhnout po nějakém již existujícím řešení a to případně nechat upravit. Doporučil bych ti najít si nějaké řešení, které ti bude nejvíce vyhovovat a pak si sepsat co tam chybí a nechat upravit až na základně konkrétních požadavků.

Protože nějaký rozumný e-shop se za rozumnou cenu do 3 měsíců napsat nedá :-(

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum