Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Dlouhé načítání joomly - Web browser is waiting

16. led 2018 06:23 #133823
Dobrý den,
zkouším nové stránky založené na poslední verzi joomla! ale mám problém s rychlostí prvního načtení stránek. Většinou trvá kolem 20s. Když jsem psal na hosting tak tam je vše v pořádku a vše běží rychle, mám vlastní dedikovaný server. Nevíte v čem dalším by mohl být problém, popřípadě co nastavit lépe na serveru, popřípadě v joomle? Odkaz na stránky: Odkaz na výsledek testu rychlosti stránek Díky za pomoc.

16. led 2018 11:15 #133825
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Nemáte zapnutou Komprese pomocí GZIP? Celková odezva vašeho serveru je dost pomalá a to včetně DNS.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

16. led 2018 13:45 #133827
Odpověď od petrkub
Návštěvník
GZIP mám zapnutou, ale když ji vypnu tak se to nezlepší o moc. Nyní je vypnutá. Běží tam více domén a když zkouším třeba kde je wordpress, tak tam je načtení do 2s. DNS, to je problém hostingu a nebo toho kde mám registrovanou doménu? Ta běží uweb4u a hosting je u hostingsolutions.

16. led 2018 15:00 #133828
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
záleží na rychlosti hostingu. To kde máte déménu registrovanou s tím nemá nic společného.
Načtení této stránky trvá cca 3 vteřiny, což je hodně.
Tahá se tam nějaký script z cdnjs.cloudflare.com a v konsoli to vypíše množství chyb.
Myslím, že to dělá šablona, ale nevím to jistě.
Zkuste si to na chvíli nastavit na výchozí šablonu a zkuste rychlost

16. led 2018 21:10 #133841
Odpověď od petrkub
Návštěvník
script z cdnjs.cloudflare.com jsem vyřešil, s rychlostí to moc nepohnulo. Co se týče chyb, tak to bude asi chyba frameworku, jelikož originální šablona chyby nemá, ale já vytvořil vlastní barevné schéma v theme magic a pak vyskočilo tolik chyb. Asi bude nejlepší to přepsat natvrdo v css. Nicméně, když to přepnu do originální šablony tak se rychlost moc nezmění. Pokud dám výchozí šablonu tak to běží rychle, ale je problém že ji nemám nastylovanou, takže se nenačítá VM. Jinak používam kompresi co je v T3 frameworku a JCH Optimize

Chci se zeptat, dokáže tu někdo nakódovat šablonu aby vypadala stejně nebo podobně jako tato za rozumnou cenu, ale aby běžela rychle?

16. led 2018 22:04 #133843
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Jak jsem psal, způsobuje to šablona, přesněji nějak špatně napsaný javascript viz. gtmetrix.com/reports/obchod.i-nehty.cz/zUDHZSCO .
Co je to za šablonu nebo je vytvořena nějakým pagebuilderem?
Zkusil bych prvně vypnout všechny komprese a zakázat to JCH Optimize.
Nemáte tam náhodou aktivní dva frameworky?
Přímo v T3 framework nelze zapnout kompresi, nemyslíte kompresi v šabloně?

Powered by Fórum