Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Chyba při odesílání pošty

03. led 2018 08:46 #133674
Chyba při odesílání pošty od Draha
Pokročilý uživatel
Dobrý den, potřebuji přijít na to, kde je chyba, zda v nastavení Joomly nebo nastavení serveru. Při registraci na stránky www.cesky-fousek.cz registrace se zapíše, nový registrovaný je v uživatelích, ale neodešle se email ani správci ani registrovanému . V nastavení uživatele mám - poslat email správci, heslo registrovanému a aktivuje administrator.
V globálním nastavení mám toto:
Odeílat emaily - ANO, zakázat hromadný email - NE, uvedený email na který se mají zpráby odesílat, Emailový klient je nastaveny PHP.
Když jsme zkusila odeslat zkušební email tak mi to píše :
Poznámka
Could not instantiate mail function.
Chyba
Testovací mail nemohl být odeslán.
Zkusila jsem nastavit jiného klienta pomocí STMP kontrolní email odešel, pomocí SENDMAIL taky odešel, ale z registrace sice se tváří že odešel, na webu nehlásí, že by neodešel, ale i tak registrovanému nepřijde.
Předem děkuji

03. led 2018 09:28 #133676
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Funkce mail musí být povolena v nastavení PHP. Obraťte se na váš hosting, jestli ji mohou povolit.
Pokud ji posíláte pomocí SMTP může se tvářit jako spam. Buď u vás skončil ve spamu nebo ho vyhodil antispamový filtr hostingu.
Ten zkušební email odeslaný SMTP vám přišel?
Obraťte se na hosting, ať to s vámi vyřeší.

03. led 2018 09:44 #133677
Odpověď od Draha
Pokročilý uživatel
Ano s hostingem řeším, ale nedaří se mu najít kde v nastavení PHP je chyba, pokuď když si on sám pošle přez PHP email tak mu dojde.
Kontrolní email z SMTP přišel.
Ještě vyzkouším postupně všechny možnosti nastavení odesílání meailů, teď se mi jedna zkušební registrace provedla, ale než email přišel trvalo to dost dlouho, takže jsme myslela že se neprovedla. A nezapsala jsem si které nastavení tam bylo.

03. led 2018 10:02 #133678
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
máte aktuální verzi joomly?
Ono poslání pomocí smtp trvá déle, na serverech se to většinou nezpracovává online, ale v časových intervalech.
každopádně by hosting měl přijít na to, proč se vám neinicializuje funkce mail.
Kde hostujete?
Poděkovali: Draha

03. led 2018 10:55 #133680
Odpověď od Draha
Pokročilý uživatel
vypadá to, že při nastavení SMTP odesílání funguje. Hosting je soukromá firma, u ostatních co mají weby na joomle říká že odesílání funguje. Bude dál hledat, předpokládám, že by to mělo jet i při nastavení emailu PHP. tak uvidíme, zatím ponechám nastavení na SMTP.

děkuji

Powered by Fórum