Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Pravidelné zálohování celého webu v Joomle

02. pro 2017 19:08 #133271
Ahoj. Pravidelné zálohování celého webu dělám už docela dlouho přes komponentu Akeeba Backup. Nastavím si např. 1x týdně proveď zálohu celého webu (což je soubor JPA a to včetně databáze a instalačního skriptu), maximální počet záloh třeba 2 a je to. Záloha se provede do mnou zvoleného adresáře na webu a funguje to docela spolehlivě. V tomto adresáři mám pak např. neustále dvě zálohy zpětně stále k dispozici. Při jakýchkoliv problémech pak stačí tuto zálohu jedním kliknutím obnovit a web zase jede.
Nyní jsem ale zjistil, že např. na Wedosu porušuji touto zálohou (těmito soubory zálohy) jejich pravidla, protože takto vytvořený soubor (někdy docela veliký) je vlastně jen využitím FTP prostoru k záloze a to je proti jejich pravidlům. Marně si lámu hlavu, jak automaticky takto vytvořený soubor vyexportovat (nahrát) někam jinam (např. na Wedosu bych využil Wedos disk, který je zdarma k webhostingu) a nemůžu na to přijít. Potřebuji, aby to bylo opravdu automatické a nemusel jsem každý web hlídat.
Má někdo nějaký tip, jak automaticky zálohovat celou Joomlu včetně databáze a to nejlépe za pomoci Akeeba BackUp? Díky za tipy.

02. pro 2017 19:53 #133272
Odpověď od Bart
Moderátor
Ahoj, já bych to řešil verzí Pro a zálohou do cloudu nebo kamkoliv jinam.

02. pro 2017 21:09 #133276
Odpověď od Teofil
Návštěvník
No a ve verzi Pro tedy jde JPA soubor rovnou směřovat přes nějaký protokol na jiný server?

02. pro 2017 21:35 - 02. pro 2017 21:36 #133277
Odpověď od Bart
Moderátor
Ano přesně tak. Je tam mnoho možností. Pokud si dobře pamatuji, je tam i FTP.... Wedos Disk by neměl být absolutně problém.

Screen - Akeeba Backup Pro (v5.6.0)
[img

Powered by Fórum