Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Joomla 4.0

30. lis 2017 17:10 #133229
Odpověď od Bart
Moderátor
To ano. Mně osobně nejvíce vadilo to, že byly 2 verze (krátkodobá a dlouhodobá) a neustále nějaká změna. Teď se to vrací zpět. A zapracovalo se na routování a SEF (zase, pro mě podstatné věci).

01. pro 2017 15:03 #133240
Odpověď od H13
Admin

Vývojáři se na to vyprdnou, pokud jim furt někdo bude měnit API a oni budou muset věci přepisovat. Základem je vydrbat se na nové věci, protože jsme již dosáhli defacto všeho, co je nutné mít v balíku jako je Joomla. Primárně by se měli zaměřit na bezpečnost, optimalizaci, zrychlení atp. Jiný vzhled adminu a další features nikdo nepotřebuje.


Tohle by chtělo každej den psát Joomla! core vývojářům. Já hlavně doufám, že nikoho nenapadne provádět něco podobnýho, co Wordpress zamýšlí s Gutenbergem. Tam to vypadá na velký porušení zpětný kompatibility a ztrátu velkýho množství pluginů.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

01. pro 2017 16:44 - 01. pro 2017 16:51 #133242
Odpověď od Bart
Moderátor
Asi se shodneme na tom, když něco funguje, je zbytečný s tím drbat. A samozřejmě, já si myslím to stejné. Zaměřit se na nedostatky a nedodělky. Přál bych si, kdyby se zase objevilo pro Joomlu více rozšíření (jak placených, tak zdarma ; především ty zdarma rapidně ubyly).
Není moc, co bych Joomla vytknul. Chybí mi rozšíření... A. Možná maličkosti.

A když to řeknu narovinu, tak mi chybí 'česká komunita'. Což taky s Joomla přece souvisí ne? Nějaká parta ustalených borců, kteří spolupracují. Každý si tak hraje sám.
A jsem moc rád, že se pořád pracuje na překladu Joomly (díky Honzo) a pořád se ladí.
Velkou práci odvádí H13, Bong, Cony. Díky Vám.

Je tu kupu dotazů na fóru... Ale nikdo už nic nevrací.

PS: Mohu pomoci nějak a českým překladem? Rád bych ho občas vyladil?

01. pro 2017 20:47 #133244
Odpověď od Karel Neugebauer - itx.cz
Nováček
Překlad Joomly snad dělá Sváťa ne?

itx.cz - komplexní služby v IT ... hostime.cz - webhosting nejen s podporou Joomla

02. pro 2017 12:33 - 02. pro 2017 12:35 #133261
Odpověď od Bart
Moderátor
Čeština pro Joomla! 3.x je především velkou zásluhou Fenrise, ten stál u jejího zrodu a drtivou většinou. Dále je to pak HonzaKr, který na ní teď pracuje udržuje, pokud vím. Dále pak i Bong a Cony (dost často hlásí případné chyby).

Rád bych se přidal a pomohl občasně s překladem a především testováním.

Kvalitní český překlad a forum zde je podle mého subjektivního názoru základ.

05. pro 2017 13:30 #133314
Odpověď od H13
Admin

Ještě je dobrý upozornit, že Alpha 2 je stále jen taková testovaci verze, aby se vědělo, co a jak funguje. Například na designu administrace se stále pracuje a bude vypadat trochu jinak (buttony, atd.)


Zde je odkaz na screenshoty nové administrace:
www.joomlaportal.cz/forum/71-joomla-3-0-...-administrace#133312

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum