Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

nelze se připojit kDB

24. lis 2017 17:43 #133134
nelze se připojit kDB od Milan
Pokročilý uživatel
Přeji pěkný den, prosím o radu.
Nainstaloval jsem Joomlu na subdoménu a ta mi při instalaci DB hlásí tuto chybu:
Varování
INSTL_DATABASE_HOST_IS_NOT_LOCALHOST_GENERAL_MESSAGE
Chyba
INSTL_DATABASE_HOST_IS_NOT_LOCALHOST_DELETE_FILE

Problém je asi v tom že do kolonky název hostitele vkládám localhost. Pokud ale zadám název serveru tak je hláška stále stejná.

Není problém někde v konfigu? Tam jsem ve složce instalace našel konfigurační soubor a přepsal jsem localhost na název serveru, ale nepomohlo to.

Moc děkuji za pomoc, Milan B.

24. lis 2017 18:27 #133135
Odpověď od Bong
Moderátor

milde napsal: Problém je asi v tom že do kolonky název hostitele vkládám localhost. Pokud ale zadám název serveru tak je hláška stále stejná.

Parametry připojení k databázi by vám měl poskytnout hosting, případně není problém se podívat na nastavení Joomly na doméně.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. lis 2017 21:48 #133140
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Děkuji Vám za odpověď, přihlašovací údaje jsou správné. Do pole hostitele mi bylo řečeno od správce severu vyplnit název serveru a podívat se do configu, protože tam je pravděpodobně defaultně nastaven localhost.

Děkuji Milan

25. lis 2017 10:30 - 25. lis 2017 10:30 #133142
Odpověď od Bong
Moderátor
Z vaší odpovědi netuším, jestli vám to funguje nebo ne. Máte mysql server oddělený od serveru apache a musíte zadat něco jiného než localhost, to znamená, že musíte zadat adresu IP . Zkuste tam dát 127.0.0.1

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum