Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

GDPR v ČR od 25. 5. 2018. Jak se připravujete?

24. kvě 2018 11:21 #135940
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Pokud ukládáš i marketingové cookies a budeš je mít zmíněné v Informačním memorandu, pak jsem také názoru, že cookies lišta není potřeba.

Avšak jinak to zase vidí například Google, který lištu pro určité účely může vyžadovat = nesoulad s právem EU. Zatím o tom ještě hledám více info.

MaK.

canal napsal: ÚOOÚ vydal dne 22. 5. 2018 dokument s názvem " Doporučení k zpracování cookies a obdobných prostředků sledování od 25. května 2018 ", kde se uvádí:

Souhlas prostřednictvím nastavení prohlížeče
(7) Uživatel určuje v nastavení svého PC, resp. v nastavení prohlížeče, zda má prohlížeč umožnit webovské stránce ukládat cookies do koncového zařízení. Toto nastavení lze považovat za souhlas se zpracováním osobních údajů. Prohlížeč je nástrojem zprostředkování souhlasu. Souhlas však nemůže zhojit jiné nedostatky, resp. nezákonnosti zpracování osobních údajů.

Shrnutí
(12) Pro cookies nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb není nutno získat souhlas uživatele (interpretační vodítka k určení takových cookies poskytuje WP194). Pro všechny ostatní cookies je nutno získat souhlas, který však lze získat nastavením běžných prohlížečů.


Z výše uvedeného mi vychází, že není potřeba žádné lišty se souhlasem ale je na uživteli, jak si nastaví globálně příjem cookies ve svém prohlížeči.
Máte někdo jiný výklad tohoto doporučení?


--- -- -

24. kvě 2018 11:38 #135944
Odpověď od canal
Uživatel

MaXoft napsal: Pokud ukládáš i marketingové cookies a budeš je mít zmíněné v Informačním memorandu, pak jsem také názoru, že cookies lišta není potřeba.


Informační memorandum = Zásady ochrany osobních údajů?

Avšak jinak to zase vidí například Google, který lištu pro určité účely může vyžadovat = nesoulad s právem EU. Zatím o tom ještě hledám více info.


Tak tady to už přestávám chápat. ÚOOÚ, což je dozorový orgán, vydal doporučení, které ale nemusí platit ve všech případech?

24. kvě 2018 12:06 #135947
Odpověď od ma®vays
Návštěvník

Cony napsal: A není ta JA GDPR komponenta v podstatě duplikace toho, co má být v Joomle 3.9? Nebo má něco navíc?


Hlavně je pro J3 . . . .a na starší weby na nic kloudného nenarážím :(

24. kvě 2018 12:08 #135948
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Doporučení platí, ale není asi úplně závazné. Jak už tady někde zaznělo, tohle ještě u nás dořešené není, čekáme na novou verzi, více viz www.uoou.cz/assets/File.ashx?id_org=200144&id_dokumenty=29973

Jde o to, že když třeba používáš nějaké inzertní služby a funkce od Google (využívání UserID, remarketing, zřejmě i AdSense), musíš dodržovat i jeho podmínky.

Něco od Google viz support.google.com/analytics/answer/3379636 a support.google.com/analytics/answer/7667196 a dále privacy.google.com/businesses/processorterms/

Když si na webu cookie lištu zatím ponecháš, nic se nestane. Já z ní mám link na starou verzi (budu aktualizovat) piny.cz/oznameni-o-cookies , z ní pak vedou odkazy na další info od Google.

Je toho hodně, svět se zbláznil :huh:

MaK.

canal napsal:

MaXoft napsal: Pokud ukládáš i marketingové cookies a budeš je mít zmíněné v Informačním memorandu, pak jsem také názoru, že cookies lišta není potřeba.


Informační memorandum = Zásady ochrany osobních údajů?

Avšak jinak to zase vidí například Google, který lištu pro určité účely může vyžadovat = nesoulad s právem EU. Zatím o tom ještě hledám více info.


Tak tady to už přestávám chápat. ÚOOÚ, což je dozorový orgán, vydal doporučení, které ale nemusí platit ve všech případech?


--- -- -

24. kvě 2018 12:10 #135950
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Pokud máte na webu Google Analytics / Google Universal, nějaké údaje zřejmě sbírá taky a od pátku už to může být v rozporu s GDPR.

Tady je návod, co v GA omrknout a nastavit, aby to bylo v pohodě > miroslavpecka.cz/blog/gdpr-nastaveni-google-analytics/

MaK.

--- -- -

24. kvě 2018 21:49 #135971
Odpověď od Cony
Moderátor
Ad JA GDPR vs. Joomla GDPR , pokud jsem to pochopil, tak JA řešení řeší hlavně
- informovanost - výpis infa o uživateli, popř. z dalších rozšíření pomocí pluginů
- právo na zapomenutí - formou automatické mazání nebo ukládádní požadavků pro admina

Joomla 3.9 by měla řešit v zásadě totéž, navíc s logováním (vybraných) aktivit uživatele .

Powered by Fórum