Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

GDPR v ČR od 25. 5. 2018. Jak se připravujete?

14. pro 2017 13:23 #133390
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Co jsou „rychlé kontakty bez registrace“?
Pokud budeš mít na webu e-mailingový přihlašovací formulář typu double-opt-in, kdy musí přihlášený své přihlášení potvrdit ve svém e-mailu, mělo by to být ok. Pak je samozřejmě také otázkou, jak s těmi kontakty a jejich zabezpečením pracuje správce databáze (třeba externí e-mailingová služba). Ale možná máš na mysli úplně něco jiného.

Když si vyžádáš jméno, e-mail, telefon, tak to vše vždycky do nějaké databáze zapisuješ, ne? I notýsek je databáze.
Někde jsem četl, že každý, kdo má nějaké kontakty ve svém mobilu, tedy i všechny fyzické osoby, spravuje zvým způsobem databázi. Je to šílenost :)

Mám v to-do zjistit, co vše musí v rámci GDPR splňovat malý živnostník nebo třeba mini s.r.o. o jednom člověku. Zatím jsem vždy četl jen o podmínkách pro velké společnosti.

MaK.

--- -- -

14. pro 2017 13:50 #133392
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Děkuji za odpověď, nainstaloval jsem si rozšíření JE quick contact a hledal jsem v databázi zda jsou někde uložena odeslaná data. Bohužel jsem nic nenašel.

Myslím si tedy že toto rozšíření pracuje tak, že sesbíraná data odešle funkcí např. mail bez zapsání do databáze. Pak by to bylo asi v rozporu s GDPR.

Děkuji Milan

14. pro 2017 13:56 #133394
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Doporučuju používat k tomu určené profi služby, které umožňují double-opt-in přihlášení. Po zahájení GDPR to bude nutné + navíc eliminuješ chybně vložené e-maily, anebo třeba to, že se někdo pokusí registrovat někoho jiného.

Například MailerLite tohle všechno umí + hodně dalšího, navíc je do 1000 kontaktů zdarma. Více info třeba v mini recenzi: www.mariankabele.com/mak-blog/marketing-...utoresponderu-zdarma

MaK.

--- -- -
Poděkovali: Milan

14. pro 2017 14:17 #133395
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
V Joomle je již v základu registrace s ověřením e-mailu. Toto by snad mohlo vyhovovat GDPR.

14. pro 2017 14:26 #133396
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Mohlo. Ale jak se může přihlášený odhlásit z databáze? Jde to nějak jednoduše, ideálně bez nutnosti asistence provozovatele webu? Je také potřeba splnit další věci – vložení odhlašovacího linku do každé e-mail kampaně, registrace na ÚOOÚ, označení, že se jedná o „obchodní sdělení“.

MaK.

--- -- -

14. pro 2017 14:41 #133397
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Děkuji za odpověď, pročetl jsem si info o této službě. Pokud jsem tomu dobře porozuměl tak databáze kontaktů je tím pádem tzv. u třetí osoby.

Děkuji Milan

Powered by Fórum