Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

GDPR v ČR od 25. 5. 2018. Jak se připravujete?

23. kvě 2018 14:22 #135867
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Zatím jsem se nesetkal s tím, že by někdo dokument o ochraně a nakládání s osobními údaji splácal dohromady s obchodními podmínkami. Přeci jen, ochrana údajů se většinou týká i neplacených akcí mimo obchodní vztah, na které se zpravidla obchodní podmínky nevztahují, např. odběr novinek e-mailem.

MaK.

--- -- -

23. kvě 2018 14:43 - 23. kvě 2018 14:45 #135868
Odpověď od Jiří Šachl
Začátečník
Zdravím. U nás na škole také řešíme cookies vážně podle GDPR. V současnosti používám jako nouze z cnosti plugin Cookie CK který ale nám nevyhovuje. Nainstaloval jsem EU e-Privacy Directive ale nejde mi no nastavit. Buď se vůbec neukáže a nebo jen jinak než to potřebuji. Jednak potřebuji změnit texty a pak aby okno bylo přesně jako na jeho webu gdpr.richeyweb.com/
Říší to taky někdo ?

23. kvě 2018 14:52 #135871
Odpověď od tomahy
Uživatel

23. kvě 2018 14:55 #135872
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Čau GDPRisté, osobně zatím nemám úplně jasno v tom, zda lze bez aktivního souhlasu návštěvníka ukládat cookies nebo ne. Dle mého názoru spíš ne, a když návštěvník webu neodsouhlasí, buď by k němu web cookies neměl ukládat vůbec (to bude asi technický problém), anebo ho na web prostě nepustit.

Možná se však mýlím a můj pohled je třeba moc drsný. Vím, že to v brzké době asi nikdo moc řešit a kontrolovat nebude, spíš mě zajímá, co je dle GDPR regulí správně. Doposud jsem k tomu nestihl načíst dostatek info. Jak to máte nastavené nebo vnímáte vy?

MaK.

--- -- -

23. kvě 2018 15:24 #135875
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Maxoft napsal:
Code:
To se týká pouze kontaktů na zákazníky, kteří si od tebe například v minulosti něco koupili. Netýká se to kontaktů, které firmy schrastily kdoví kde, například koupí databáze od nějakého překupníka.

ano je to tak, ale je pravdou, že takto sehnané kontakty nemůžete posílat newsletter již podle současného zákona na ochranu osobních údajů. GDPR to pouze upřesňuje a hlavně násobně zvyšuje sankce.

Více si o newsletteru i o ostatním můžete přečíst také zde technet.idnes.cz/gdpr-postihy-tresty-new...1559_sw_internet_kuz

je tam odkaz i na zbývající dvě části

23. kvě 2018 15:31 #135876
Odpověď od Jiří Šachl
Začátečník
GDPR není nic jiného než upřesnění EU k zákonů (ve státech EU které již mají zákony o ochraně osobních údajů) o tom, že zákon není jen kus papíru na vytření řiti ale když někdo něco pokazí tak má za to pykat ale ne jen formou bububnu. Jak by se každému líbilo kdyby vaše posudky od psychologa, od gynekologa, aj..se volně váleli na fb jak tomu několikrát bylo..kolik lidí spáchalo sebevraždu když se o jejich citlivých datech strhla na webu diskuze. Tak se EU namíchla a stanovila přísná pravidle kde už není možno říkat možná a kde není sankce bububu a nebo 10.000Kč... a taky GDPR udělal proto, že policie chtěla lustrovat uprchlíky a když nemají doklady tak chtěli odebírat otisky prstů, dna, otisky zubů a fotku...ale sluníčka se zděsila, že bychom přišli na to kolik je mezi nimi teroristů a tak rychle udělali zákon kterému říkáme GDPR..btw..víte že ten zákon platí od roku 2016?

Powered by Fórum