Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

GDPR v ČR od 25. 5. 2018. Jak se připravujete?

22. kvě 2018 18:03 #135841
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
četl jsi toto? Jak jinak to chceš vyložit?
gdpr.uoou.cz/kdy-mohu-ziskavat-a-pouzivat-osobni-udaje/

22. kvě 2018 18:13 #135842
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
To se týká pouze kontaktů na zákazníky, kteří si od tebe například v minulosti něco koupili. Netýká se to kontaktů, které firmy schrastily kdoví kde, například koupí databáze od nějakého překupníka.

--- -- -

22. kvě 2018 19:26 #135845
Odpověď od Cony
Moderátor
Přesně tak, pokud jsem tu větu pochopil, týká se zasílání newsleterů zákazníkům, těm kteří si něco koupili. Pak je to zřejmě v pořádku, není potřeba znovu získávat souhlas. Ti co to dnes rozesílají zřejmě získali údaje jinak (třeba pouhou registrací), proto je validují...

22. kvě 2018 19:45 #135846
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Podle těch pár desítek chtíčů o souhlas, co mi tento týden přistály v mailboxu, to zatím vidím tak v poměru 20:40:40.

20 % je oprávněných a těm to rád potvrdím, 40 % posílá z neznalosti (jsem si jist, že jsem se u nich sám registroval a zasílání novinek chtěl, nemusejí znovu chtít souhlas), 40 % = čistokrevný spam, který se snaží nahnat nějaké legální kontakty.

Každopádně je to otravné velice. Jak to vidíte vy?

--- -- -

22. kvě 2018 21:21 #135848
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Přihazuju další studnici informací, podle Yuhůa (jakpsatweb.cz) je to jeden z nej zdrojů.

I když GDPR startuje už v pátek, myslím, že hodně lidí bude vše dohánět i dlouho po tomto termínu, tak se to může hodit :)

sites.google.com/site/jaknagdpr/

MaK.

--- -- -

23. kvě 2018 05:32 #135851
Odpověď od ma®vays
Návštěvník

MaXoft napsal: Přihazuju další studnici informací, podle Yuhůa (jakpsatweb.cz) je to jeden z nej zdrojů.

I když GDPR startuje už v pátek, myslím, že hodně lidí bude vše dohánět i dlouho po tomto termínu, tak se to může hodit :)

sites.google.com/site/jaknagdpr/

MaK.

Tohle mám načteno. Jen si nejsem jistý, jestli to memorandum připravovat, nebo to spláchnout v obchodních podmínkách.

Powered by Fórum