Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak pro analytiku nastavit Admin Tools Profess.?

09. říj 2017 13:20 #132521
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Cony, tam jsem vloženou výjimku měl – IP a pro jistotu i doménu, ale nepomohlo to. Asi dělám něco chybně.

Zkusil jsem v analytickém nástroji změnit čekovacího bota z MM na GoogleBot. Ten už některé URLs načte, ale ne všechny. Někde hlásí DNS failed, viz screen image.prntscr.com/image/SrPv6qwfT_SlagBQ61SC6Q.png

Čím to může být? Pomalý web, malý výkon serveru? Nebo nějaký problém s DNS?

MaK.

--- -- -

09. říj 2017 14:04 #132523
Odpověď od Cony
Moderátor
DNS failed asi s Joomlou nebo Admin Tools souviset nebude, to spíš opravdu vypadá na problém buď DNS, nebo toho nástroje, je tam vidět adresa na kterou šahá? Nemotá se tam nějaká jiná doména?

Chyba 500 také nebude souviset s AdminTools, to bude zase něco jiného. Zkusil bych zadat přímo to URL do prohlížeče, načte se?

Chybu 403 by ještě mohl způsobovat htacees, pokud je generovaný z AdminTools, tak v generátoru se zadává seznam robotů, které mají být blokovány.

Zkusil bych zkontrolovat log admin tools a pak popř. vylučovací metodu, tj.
1/ výchozí htaccess
2/ vypnout systémový plugin admin tools

09. říj 2017 19:03 #132527
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Nástroj sahá přímo na URLs článků, které jsou uvedené v sitemap, anebo si je vložím do zadání. Články jinak normál fungují. Řešil jsem to ještě s podporou hostingu, navýšili (resp. uvolnili) mi kus RAM, ale možná to pořád bude málo.

Ano, .htaccess je generovaný přímo z Admin Tools. Je však divné, že se to děje jen u některých URLs. Kdyby měl robot z .htaccess zákaz, řekl bych, že si „nečuchne“ nikde. Zkusil jsem to znovu, chyby vyskakují zase u jiných URLs. Asi už jsem na hraně výkonu a budu muset navýšit.

Každopádně díky za rady!

MaK.

--- -- -

Powered by Fórum